Серед садівників важко знайти тих, хто висадив на своїй ділянці купу різних видів рослин, але забув про найголовнішу – троянду. Для покращення стану кущів і їхнього розмноження ви можете користуватись різними способами, але живцювання називають найкращим.
Живцювання троянд – поради
Річ у тім, що живцювання серед інших способів є найпростішим та найефективнішим способом розмножити рослини. Взяли гілочку від куща, пересадили та отримали таку саму рослину. Втім, навіть у такому, на перший погляд, простому способі розбавити свою ділянку, є особливості й хитрощі.
Перше, про що потрібно пам’ятати – період живцювання. Правильний час залежить від того, де ви живете та який сорт троянди збираєтесь розмножувати. Найчастіше експерти проводять живцювання у кінці весни або на початку літа. Втім, існують сорти рослини, які чудово приживаються восени.
Далі потрібно обрати правильну гілочку – вона має бути здоровою та міцною, не надто молодою, але й не старою. Живець повинен бути 15-20 см завдовжки, а на ньому треба залишити 3-4 міжвузля. Нижній зріз роблять під кутом 45 градусів під бруньками, а верхній зріз – прямий, трохи вищий за верхню бруньку.
Посадка – теж важливий етап. Спершу замочіть нижній зріз в улюбленому стимуляторі утворення коріння. Потім вставте живець у землю на 2-3 см. Ґрунт навколо живця має бути вологим. Для цього накрийте його пляшкою або зробіть мінітеплицю.
Живцям потрібне тепло, але не спека. Краща температура – 20-25 градусів. Також треба захистити рослину від прямого сонячного проміння. Регулярно провітрюйте теплиці, аби біля живців не завелось плісняви.