Чорнобривці – таємний “агент” городника: як ці квіти рятують врожай і відлякують шкідників без “хімії”

Раніше багато городників висаджували їх лише в якості декоративних рослин ан клумбах на клумбах, але виявляється, що їх можна застосовувати як сидерат і зелене добриво

Сьогодні ми хочемо поділитися, як дачники використовують чорнобривці на городі. Ці квіти дають значну зелену масу, а їх потужна, мочкувата коренева система витягує з ґрунту необхідні мікро- та макроелементи для майбутніх рослин. Коріння виділяє специфічні речовини, що не дають можливості розвиватися шкідникам, таким як дротяники та личинки.

Наземна частина чорнобривців виділяє особливі фітонциди, які не переносять багато шкідників. Наприклад, такі комахи, як капустяна білянка, колорадські жуки, цибулева муха, ігнорують ці рослини.

Тому чорнобривці рекомендують висаджувати біля теплиць, особливо на вході до них. Окрім цього, вони покращують структуру ґрунту, пригнічують розвиток грибкових хвороб і зростання бур’янів. Після чорнобривців зазвичай отримуємо добрий врожай.

Чорнобривці використовують в якості сидератів та зеленого добрива. Восени їх подрібнюють та розкидають по землі та злегка прикопують ґрунтом. Мульчу з цих рослин можна залишити на грядках до весни, а потім перекопати перед посадкою культур наступного року.

Також з чорнобривців можна зробити зелене добриво, подібне до настоїв з кропиви чи кульбаби. Для цього рослини витримують у бочці з водою до 7 днів, поки суміш не перебродить.

Експерти розповіли, як використовувати чорнобривці в якості сидератів
Експерти розповіли, як використовувати чорнобривці в якості сидератів

Потім на 1 літр суміші використовують відро води. Цей розчин добре підходить для перекопування в теплиці, особливо для томатів та огірків. Удобрений ґрунт завдяки чорнобривцям стає стійкішим до хвороб.

Під кущами чорнобривців добре розвиваються баштанні культури, такі як кавуни, дині та гарбузи. У спекотні дні плоди цих рослин відчувають себе комфортніше під захистом чорнобривців, що особливо важливо для південних регіонів.

Окрім усього, можна збирати та сушити пелюстки чорнобривців, використовуючи їх як приправу або заварюючи корисні чаї. Особливо смачні напої виходять із червоних пелюсток, але це вже на смак кожного.

Популярне

Подібні новини