Важко знайти паркан, про який би його господар сказав, що поставив його і забув – ну дуже вже “непримхливий” і простий в експлуатації. Дерево потрібно обслуговувати, аби воно не псувалось, метал часто ламається, а бетон тріскається та сиплеться. Все набагато простіше з живими рослинами – їх достатньо вчасно формувати та поливати, а вони будуть слугувати довгими роками.
Як виростити живий паркан
Вдалим рішенням для вашої ділянки стане живий паркан, але не з популярної шипшини чи туї. За словами експертів, ці чагарники з часом починають “лисіти”, а також схильні хворіти та вимагають до себе багато уваги. Живий паркан, про який можна сильно не піклуватись, крізь який нічого не побачиш і який з часом “лисим” не стане роблять з модрини.
Її найголовніший плюс полягає у тому, що через таку огорожу ніхто не перелізе. Саджанці коштують дуже дешево, а якщо посадити їх максимально часто, то паркан вийде буквально бетонний. Модрина дуже швидко росте – і у висоту, і в ширину. За рік вона може вирости до 60 см. Її не їдять шкідники, а також вона не хворіє та не потребує частого підживлення – тільки добрива раз на рік.
Чим частіше ви будете підстригати модрину, тим густішою вона стане. З часом її гілки почнуть переплітатись так, що навіть граціозна кішка між ними не пролізе. Паркан виконує свою функцію і влітку, і восени. До слова, у спекотне літо під променями сонця паркан починає виділяти приємний та яскравий аромат хвої.