Сусідка побачила, як я щедро поливаю город перед зимою, і давай розпитувати: все про вологозарядний полив

Восени рослини скидають листя і готуються до зимового сну. Щоб допомогти деревам пережити суворі зимові холоди, сад необхідно поливати, і робити це потрібно до постійних заморозків.

Навіщо потрібно поливати сад восени?

Взимку рослини потребують вологи. Через морози вода досить швидко випаровується з гілок, опір дерева або чагарника холодам при цьому сильно знижується. У деяких випадках рослина може просто вимерзнути. Щоб запобігти такому сумному для кожного садівника фіналу та підготувати свої культури до суворої зими, потрібен вологозарядний полив.

Зволожений ґрунт добре проводить тепло і завдяки цьому допомагає врятувати коріння від обмороження.

Вологозарядний полив необхідний, якщо осінь та літо були сухими. Однак дуже важливо не перестаратися, оскільки надто вологий ґрунт позбавлений повітря, що може призвести до пошкодження та відмирання коріння.

Різні сорти культур по-різному реагують на сухий ґрунт. Плодові та хвойні дерева – одні з найбільш вологолюбних рослин, тому вони особливо потребують осіннього поливу.

Як визначити, що ґрунт потребує поливу?

Існує спосіб визначити, наскільки добре зволожений ґрунт. Між деревами потрібно викопати невелику яму глибиною близько 50 см і взяти трохи землі, а потім пом’яти в руці. Якщо грудка формується легко, то ґрунт добре зволожений і не потребує додаткової вологи. Також варто перевірити, чи залишає волога грудка слід на папері. У випадку, коли сліду немає, ґрунт потребує додаткової вологи, але не надто рясної. Якщо ж грудка розсипається, то деревам необхідний ґрунтовний полив.

Перед зимою проводжу цей щедрий полив, і рослини кажуть Дякую
Перед зимою проводжу цей щедрий полив, і рослини кажуть Дякую

5 правил підзимового вологозарядного поливу

Для того, щоб полив приніс саду виключно користь і не нашкодив деревам, необхідно дотримуватись кількох простих правил:

По-перше, не застосовуйте полив у низинах та на глинистих ґрунтах, оскільки це може призвести до перезволоження та загибелі рослин. Підзолистий і лісовий ґрунт, навпаки, потребують рясного поливу восени.

По-друге, кінець жовтня або початок листопада – найбільш вдалий час для поливу. Ріст рослин на той час вже припиниться.

По-третє, поєднуйте полив із підживленням. Для цього відмінно підійдуть гній, зола та мінеральні добрива. Поживні речовини разом із водою потраплять до коріння та допоможуть деревам пережити зиму, підготувавши їх до весняного пробудження.

По-четверте, поливайте рясно, невелика кількість води лише послаблює дерева та чагарники. Волога має проникати на глибину до 1-1,5 м.

І останнє, враховуйте потребу різних сортів дерев у волозі та не перезволожте ґрунт. Занадто багато води принесе більше шкоди, ніж користі.

Популярне

Подібні новини