Дротяника вивела за 1 ніч: жодного черв’яка більше коло картоплі не бачила, і навіть жодної личинки не було

Ви, мабуть, не один раз чули про такого черв'яка, як дротяник. Ймовірно він просто зараз облаштовується на зимівлю на вашому городі. Розповідаємо, як очистити від нього ділянку.

Ці маленькі шкідники з великими апетитами можуть стати справжнім випробуванням для кожного дачника. Вигляд у них досить характерний: вони — жорсткі, блискучі та нагадують нитки дроту, звідси й отримали свою назву. Це личинки жука-ковалика, і хоч вони менш відомі, ніж колорадський жук, шкоди можуть завдати не менше, адже підточують рослини зсередини, особливо підземні частини, роблячи це непомітно.

Основний об’єкт їхньої “любові” — картопля, яку дротяники обожнюють. Проникаючи всередину бульб, вони залишають там ходи, які призводять до гниття та загибелі рослини. Окрім пасльонових, їм до вподоби морква, буряк, капуста та інші овочі. Личинки об’їдають насіння, підгризають корінці молодих рослин і навіть пошкоджують стебла. Але що ж робити, щоб зупинити це підземне вторгнення?

Перший і найпростіший спосіб боротьби — це глибоке перекопування ґрунту восени. Чому саме зараз? Справа в тому, що в холодну пору личинки стають менш активними і схильні до загибелі. Піднявши їх на поверхню, де температура різко знижується, ми можемо скоротити їх кількість без зайвих хімікатів.

Городник розповів, чим вивести дротяника з картоплі

Ще один важливий фактор — це середовище, в якому живуть дротяники. Вони люблять кислі ґрунти, тому підтримання нейтрального рівня кислотності може не лише зробити грядки менш привабливим для них, а й створити здорові умови для вирощування томатів, бульби. Розкислювати землю можна за допомогою вапна, деревної золи, крейди або доломітового борошна, що додасть ґрунту лужних властивостей. Вносити такі добавки бажано раз на 3-4 роки.

Ну, і щодо лужних засобів, неможливо не згадати золу. Деревний попіл — ще один дієвий засіб у боротьбі з дротяниками. Посипайте ним міжряддя на ділянці, де лазять шкідники, і це допоможе стримати їхнє поширення. Личинки не витримують контакту з лугом і гинуть. Це не тільки ефективно, а й безпечно для рослин, адже зола насичує ґрунт корисними мікроелементами.

Експерти розповіли, як швидко вивести личинки дротяника з ґрунту
Городник розповів, чим вивести дротяника з картоплі

Серед інших народних засобів є ефективний і екологічний спосіб — настій чистотілу. Ця рослина має сильні інсектицидні властивості, і полив ґрунту таким настоєм може суттєво знизити чисельність шкідників. Настій готується просто: потрібно залити подрібнений чистотіл водою і настоювати кілька годин. Полийте цим город — і дротяники зникнуть.

Популярне

Подібні новини