У цей осінній період багато хто готує город до майбутнього сезону: перекопують його, вносять добрива. Дедалі більше працьовитих людей уже оцінили переваги так званого мульчування — укриття городу натуральним матеріалом. Це дозволяє не лише заощадити сили та час на перекопування, але й підвищити родючість, покращити структуру ґрунту.
Спробуйте цього сезону хоча б одну з грядок укрити органічними матеріалами. Це може бути свіжа або вже перепріла трава, сухе сіно, солома, хвойні голки чи тирса. Це можна зробити в жовтні — процеси розкладання вже почнуться зараз, а навесні продовжаться. Ви побачите пухкий, насичений хробаками ґрунт у наступному сезоні.
На перекопаній і неприкритій землі навесні, швидше за все, з’являться сліди талих вод, тріщини та ущільнена структура, яку знову доведеться перекопати для розпушування. Натомість, відкривши грядку, залишену під сіном, яке розкладається й поїдається ґрунтовими мешканцями, ви виявите насичену життям, пухку за структурою землю, готову прийняти та живити рослини.
Переваги осіннього мульчування полягають у тому, що волога добре утримується в ґрунті. Зникає потреба в розпушуванні, оскільки покривний матеріал запобігає пересиханню. Ґрунтові організми отримують поживні речовини, активізуючи родючість. Утворюється новий шар гумусу, який слугуватиме підживленням для рослин навесні. Також насіння бур’янів розвивається значно гірше.
Мульчувати потрібно досить товстим шаром, щонайменше 15-20 см. Хоча це потребує зусиль на збір та укладання мульчі, витрати окупляться навесні та влітку. Обов’язково спробуйте, щоб самостійно оцінити цей цікавий метод. Бажаємо успіхів та рясного врожаю!