Сусідка побачила мій сад і ахнула: восени посипаю кущі содою за давнім методом – і врожай тішить весь рік

Восени в досвідчених садівників та городників вистачає справ на присадибних ділянках. Розповідаємо, як в цей час потрібно використати соду на грядках.

Якщо захистити рослини від хвороб, грибків, інфекцій та шкідників, можна розраховувати на найбільший та найсмачніший урожай. Тому дачники продовжують шукати найефективніші та безпечні методи захисту.

Одним із таких засобів, який залишається популярним уже протягом кількох десятиліть, є звичайна харчова сода. Вона допомагає захистити виноград від сірої гнилі та оїдіуму, а також підвищує концентрацію цукру та солодкість у ягодах.

Для цього потрібно нанести содовий розчин на виноград під час визрівання. Розчин готується таким чином: на відро води беремо 75 грамів соди, ретельно перемішуємо і обприскуємо виноград на лозі за допомогою пульверизатора. Крім того, така суміш є дуже ефективною для захисту саду та дерев від листогризних шкідників. Соду також застосовують при загрозі появи борошнистої роси на огірках.

Городники розповіли, як використовувати соду на грядках
Городники розповіли, як використовувати соду на грядках

Якщо розчин наноситься на огірки, потрібно на літр теплої води додати маленьку ложечку соди, ретельно розмішати та нанести на кущі. Для профілактики хвороб аґрусу та смородини слід взяти 4,5 літри води, додати одну таблетку аспірину, ложку соняшникової олії та ложку соди. Для кращого зчеплення розчину з листям варто додати столову ложку рідкого мила, все добре перемішати і нанести на кущ.

Щоб захистити капусту від гусениць, потрібно притрусити її листя сухим порошком соди. Якщо ж треба захистити листя від раннього опадання, розводимо у відрі води столову ложку харчової соди і робимо профілактичні обприскування. Сода — це дуже простий і потужний засіб, який коштує копійки, а результат дає вражаючий.

Вона захистить ваші посадки від багатьох хвороб та шкідників і врятує врожай!

Популярне

Подібні новини