Підгледіла в зошиті головної агрономки: її полуниця як з теплиці, бо восени додає цей природний коктейль

Багато дачників впевнені, що в листопаді більше на городі справ немає. Та це зовсім не так! Сьогодні ми розповімо, як проводити підзимове підживлення полуниці.

Однією з найулюбленіших ягід будь-якого дачника є полуниця, тому майже всі намагаються посадити хоча б кілька кущиків. Проблема в тому, що не всі знають, як правильно її доглядати, і майже ніхто не користується підзимовим підживленням, яке робиться в листопаді перед самими заморозками. Таке підживлення допоможе полуниці краще перезимувати, сформувати більше плодових бруньок для наступного сезону та закласти основу для великих, соковитих і дуже смачних ягід.

Йтиметься про калійні підживлення, зокрема про монофосфат калію. Це одне з найулюбленіших підживлень для полуниці. Після нього рослина рясно плодоносить, добре витримує морози, а навесні виявляється значно стійкішою до різних захворювань, інфекцій, грибків та шкідників. Монофосфат калію — це безазотне добриво, що містить лише калій і фосфор у хелатній, легкозасвоюваній формі.

Городники розповіли, чим у листопаді підживити полуницю
Городники розповіли, чим у листопаді підживити полуницю

Восени та взимку ці два мікроелементи особливо важливі для полуничних кущів. Вносити добрива під полуницю дуже просто. Це можна робити в сухому вигляді: розсипати по одній чайній ложці добрива під кожен кущ і полити зверху чистою водою кімнатної температури. Або ж приготувати розчин, додавши десять чайних ложок добрива на відро води, і поливати ним по одному літру під кожен кущ.

Ці добрива коштують недорого, готуються легко, а ефект на наступний сезон буде фантастичним. Якщо дістати монофосфат калію складно, можна використовувати деревну золу. Досить розсипати під кожен кущ 2-3 чайні ложки золи та зверху полити водою. Зола також містить фосфор і калій, тому її дія буде схожа з ефектом від монофосфату калію.

Популярне

Подібні новини