Сусідка-садівниця навчила мене: збираю яблука за цими правилами – і вони зберігаються до нового врожаю

Правила збирання та зберігання яблук і груш, щоб вони залишалися свіжими до самої весни, є дуже важливими. Тож про них і поговоримо у сьогоднішній статті.

Щоб ваші яблука та груші зимових сортів мали привабливий апетитний вигляд і довго зберігалися, скористайтеся порадами досвідчених садівників зі збору врожаю та закладки на зберігання. Яскраве характерне для сорту забарвлення яблука та груші отримають, якщо ви не поспішатимете їх знімати з дерева.

Дочекайтеся суттєвих добових перепадів температури. Нічні похолодання стимулюють у шкірці антоціани — ті самі пігменти, які надають плодам всі відтінки червоного та помаранчевого. Іноді достатньо лише однієї холодної ночі, щоб зелені яблука придбали привабливий червоний рум’янець.

Не страшний навіть невеликий мінус зимовим сортам яблук – він не зашкодить. Груші ж більш чутливі до низьких температур, і краще не піддавати їх таким випробуванням. Зате поява забарвлення позитивно впливає на цінність плодів, оскільки в них більше біологічно активних речовин.

Кілька днів до збирання плодів проведіть обприскування дерев будь-яким з запропонованих біопрепаратів, наприклад, арим, бактоген, профіт, природний захист або фітоспорин. Щоб ці препарати добре спрацювали, підгадуйте час їх застосування на суху теплу погоду. Оптимально, якщо з моменту обробки до самого збирання врожаю не буде дощів.

Городники розповіли, як правильно збирати та зберігати яблука
Городники розповіли, як правильно збирати та зберігати яблука

Ємності для зберігання плодів, ящики або контейнери, можуть бути пластиковими або дерев’яними, але обов’язково мають бути чистими та сухими, без слідів гнилі або залишків минулорічного врожаю. Найкраще для зберігання підходять невеликі ящики об’ємом на три відра. У занадто великих ємностях важко помітити і вчасно прибрати загнилі плоди, а ті, що знаходяться внизу, мнуться під вагою верхніх.

Чистимо і миємо полиці в підвалі або льоху, адже на них теж можуть бути спори різних гнилів. Найкращий дезінфектор — це сонце. Якщо є можливість, прогрійте під сонячними променями як ящики, так і полиці. Ультрафіолет випалить усі спори грибків, на які потрапить. А саме сховище потрібно гарненько провітрити.

А тепер саме приємне — збирання врожаю. Для прибирання вибирайте день без дощу. Якщо вночі були опади або сильний туман, і яблука та груші ще в краплях води, дайте їм обсохнути. Прибирайте всю падалицю з-під дерев: щось відправляйте до компосту, щось на переробку. Для зберігання залишати її не можна, адже вона вже набрала на свою шкірку різних спор, отримала пошкодження шкірки і не буде добре зберігатися.

Знімаємо плоди з дерева від низу крони до її верхівки, від краю крони до її центру. При зніманні плодів намагаємося зберегти плодоніжку. Беремо яблуко розкритою долонею знизу, трохи піднімаючи його вгору, і великим або вказівним пальцем злегка натискаємо на хвостик, повертаючи плід. Акуратно кладемо його не кидаючи у відро, а потім перекладаємо в ящики.

Під час збирання краще відразу розсортувати яблука та груші на ті, які підуть на тривале зберігання (здорові, без пошкоджень, плодожерки або великих плям порші) та на ті, які краще вжити або переробити найближчим часом (з великими цятками, пошкодженнями шкірки, забоями або вирваними плодоніжками).

Городники розповіли, як правильно збирати та зберігати яблука
Городники розповіли, як правильно збирати та зберігати яблука

Яблука та груші, які підуть на зберігання, потрібно дбайливо та рівно укладати в ящики. Можна перестилати окремі шари обгортковим папером або будь-яким іншим чистим матеріалом. Коли яблука складено в ящики, не відразу відправляйте їх у підвал. Правильно буде дати їм охолонути в саду під деревом або під навісом до вечора.

Не можна різко охолоджувати врожай, тому тільки ввечері, коли температура почне опускатися, відправляйте наш урожай у підвал. Забезпечте гарну вентиляцію при відчинених дверях або вікнах.

Яблука та груші добре збережуться, якщо у підвалі чи льоху підтримується висока вологість. Але часто вона буває значно нижчою від оптимальних показників, і розводити зайву вогкість не всім хочеться. Щоб плоди не псувалися, можна на кожен ящик надягти великий поліетиленовий пакет або мішок для сміття і нещільно його зав’язати або трохи загорнути краї пакета. Цей лайфхак чудово підійде для тих, у кого плоди та картопля зберігаються в одному приміщенні. Мішки не дозволять яблукам та грушам пересихати та триматися якомога довше.

Популярне

Подібні новини