Натуральне добриво для саду і городу своїми руками: як приготувати його з тирси – важливі ці 2 нюанси

Тирса – це недорогий і доступний органічний матеріал, який можна з користю застосувати на городі та в саду. Але перш ніж використовувати її як добриво, вона має пройти певну обробку.

Для того, щоб тирса принесла рослинам тільки користь, під час її підготовки потрібно врахувати кілька важливих нюансів.

Азотні добрива для тирси

За словами експертів, свіжа тирса викликає дефіцит азоту в ґрунті. Щоб уникнути цього і запобігти “азотному голодуванню” рослин, її необхідно змішувати з азотовмісними добривами. Найчастіше тирсу змішують із сечовиною – добривом із найбільшим вмістом азоту.

На розстелену плівку шарами висипте приблизно три відра тирси. Ретельно перемішайте її із 100-200 г сечовини. Щоб добриво розчинилося, додайте приблизно 10 л води і знову все перемішайте – тирса має просочитися рідиною. Розподіліть її рівномірно по плівці і накрийте поліетиленом. Зверху придавіть чимось важким і залиште приблизно на 2 тижні для “дозрівання” (за цей час тирса зменшиться в об’ємі).

Для культур, які віддають перевагу нейтральному ґрунту, додайте в тирсу деревну золу. Зробити це можна безпосередньо перед застосуванням або ще на самому початку, всипавши золу разом із сечовиною.

Підготовлену таким чином тирсу використовують, наприклад, для мульчування різних культур, викладаючи шаром товщиною 5-10 см. Наприкінці сезону тирсу можна перекопати разом із землею.

Навчилася перетворювати тирсу на цінне дармове добриво для саду і городу
Навчилася перетворювати тирсу на цінне дармове добриво для саду і городу

Підтримка необхідного рівня вологості

Для успішного розкладання тирса має бути достатньо зволоженою, оскільки суха тирса розкладається дуже повільно. Намагайтеся підтримувати вологість на рівні 50-60%.

Після того як ви змішали тирсу з азотовмісним матеріалом, зволожте її водою. Можете використовувати шланг із розсіювачем або лійку, щоб розподілити вологу рівномірно.

Візьміть невелику жменю суміші та стисніть її в руці. Якщо при стисканні виділяється небагато води, але вона не тече, то вологість оптимальна. Якщо суміш надто суха, додайте ще води. Якщо занадто мокра – додайте більше сухої тирси або органічних матеріалів.

Порада:

Чим дрібніша тирса, тим швидше вона розкладається. Якщо у вас є можливість, подрібніть тирсу до більш дрібного розміру. Крім того, швидкість розкладання залежить від породи деревини. У тирси листяних порід (берези, осики, липи) цей процес йде швидше, ніж у хвойних. До того ж така тирса менше підкислює ґрунт.

Популярне

Подібні новини