Тепер залишається лише доглядати за деревами, які цього потребують. Насамперед, це стосується яблунь. Ці дерева важливо встигнути підживити за 7–8 днів до настання морозів.
Землю біля яблуні необхідно збагатити корисними речовинами, щоб дерево могло максимально безпечно і плідно перезимувати, заклавши основу для майбутнього врожаю та захисту від морозів. У цю пору року яблуні особливо потрібні два основні мікроелементи — калій та фосфор.
З широкого спектру осінніх добрив, серед яких представлені зола, монофосфат калію та комбіновані суміші сульфату калію з суперфосфатом, особливу увагу варто приділити фосфоритному борошну.
Це добриво вирізняється не лише доступною вартістю, але й збалансованим складом та високою ефективністю. Унікальність фосфоритного борошна полягає в тому, що воно містить природний фосфор гірських порід у поєднанні з магнієм, кремнієм та кальцієм – саме той комплекс елементів, який необхідний яблуням для осіннього підживлення.
Для удобрення яблуні середнього віку достатньо використати один кілограм фосфоритного борошна. Техніка внесення проста: добриво потрібно рівномірно розподілити в прикореневій зоні (орієнтуючись на проекцію крони), після чого акуратно перекопати ґрунт садовими вилами, уникаючи пошкодження кореневої системи.
Хоча фосфоритне борошно майже не токсичне, при вдиханні воно може бути шкідливим. Тому під час внесення обов’язково користуйтеся рукавичками, окулярами та маскою. Завдяки цьому підживленню наступного року ви зможете зібрати чудовий урожай яблук зі здорового дерева! Тож неодмінно підживіть свої яблуні. А ми бажаємо вам успіхів.