Виявляється, не все листя можна компостувати: що додати до рослинних залишків? Все буде рости як на дріжджах

Листя ідеально підходить для компосту. Тому можна просто зібрати його в купу та використати як добриво. Саме так думає більшість городників, роблячи свій компост неефективним.

Восени городнику важливо не лінуватися, а готувати город до наступного сезону. І однією із найпопулярніших задач у цей період є компостування опалого листя. Це дійсно правильний підхід. Проте не все листя однаково підходить для цього. Розгляньмо, яке листя допоможе вам отримати якісний компост, а яке може нашкодити вашим рослинам.

Для створення домашнього органічного добрива ідеальним є листя з фруктових дерев. До них відносяться яблуні, груші, сливи, абрикоси тощо. Також можна додавати до маси листя клена, тополі, берези, верби та ясена. Чому саме це листя? У нього м’яка структура, що й дозволяє швидко розкладатися. Тому ґрунт швидко отримає поживні речовини.

Садівники розповіли, яке листя підходить для компостування
Садівники розповіли, яке листя підходить для компостування

Компост із листя дуже корисний, хоча багатьма недооцінений. Листочки можуть покращити структуру ґрунту, роблячи його пухкішим. Це дозволяє краще утримувати вологу, що дуже важливо сьогодні, коли влітку часто трапляються посушливі не дні, а тижні.

А від якого листя краще відмовитися під час компостування? Листя дуба, бука та волоського горіха. У них особливий склад, який може сповільнити ріст певних культур. Так, багатьом рослинам не сподобаються дубильні речовини та юглон. Тому листя з перелічених дерев краще не додавати до основного компосту.

Садівники розповіли, яке листя підходить для компостування
Садівники розповіли, яке листя підходить для компостування

Якщо ж ви хочете використати таке листя, складіть його в окрему купу, де воно буде розкладатися довше — від кількох місяців до року. Перед внесенням у ґрунт переконайтеся, що компост із цього матеріалу повністю розклався​. Або ж ви можете спалити сухе листя, перетворивши його на інше корисне добриво — золу.

Ефективне компостування потребує збалансованого співвідношення вуглецевих та азотних матеріалів. Опале листя переважно складається з вуглецю, тому для пришвидшення процесу рекомендується додавати азотні матеріали. Підійдуть кухонні відходи, скошена трава або залишки овочів. Також треба підтримувати оптимальну вологість та регулярно перемішувати купу, щоб повітря залишалося доступним всюди.

Популярне

Подібні новини