Врожайність будь-якої культури залежить від багатьох факторів. Серед них дуже важливим є правильне підживлення. Звісно, можна посадити й просто так, результат все одно буде. Але якщо витратити трішки більше часу на підготовку якісного органічного добрива, тоді рослини здивують вас щедрістю свого врожаю. Зокрема, це стосується озимого часнику.
Але чому саме органічні добрива? По-перше, це дешево. Купувати підживлення для рослин невигідно, а органічні відходи є практично у кожного городника. По-друге, це ефективно. Для магазинних добрив часто використовуються хімічні домішки, а деякі різновиди складаються з них повністю. Органічні добрива створює сама природа, тому вони ефективніші.
Дуже велику користь часнику забезпечує зола. Вона може залишатися після каміна, грубок, мангалів чи просто після спалення садового сміття. Зола містить багато корисних елементів. Наприклад, каліф та фосфор, які часник обожнює. А ще там є кальцій та фтор. Все це треба часнику для розвитку коренів, а хороше коріння краще засвоює поживні речовини.
Крім золи також можна застосовувати перегній. Його краще готувати щорічно з відходів. Це не лише кухонні очистки та інші харчові залишки, а також листя, тирса, картон, дрібні гілки, скошена трава тощо. Якщо ж органічних добрив у вас немає, то залишати часник зовсім без підживлення не варто. У цьому випадку підійдуть якісні магазинні аналоги.
Але є дуже важливе правило — не перестарайтеся. Так, добриво потрібне. Але якщо його внести надто багато, то замість зростання врожайності можна не отримати ніякого ефекту або навіть зворотний. Також не ігноруйте мульчування, яке допомагає захистити часник від промерзання, а також краще утримує в ґрунті вологу, яка треба для росту.