Осінь вступила у свою завершальну фазу, що означає, що ось-ось розпочнуться перші заморозки та опади. Зима вже не за горами, і тому вкрай важливо завершити підготовку свого саду чи дачної ділянки до цього холодного періоду року.
У сьогоднішній корисній статті ми вам розповімо про одну з підготовчих операцій — вологозарядний полив, а також пояснимо, чому цей захід є необхідним для успішної зимівлі улюблених садових культур, зокрема й плодових дерев.
Нестача вологи та перегрів дерева — одні з основних негативних факторів, що спричиняють передчасне старіння рослини. Через це дерева можуть замерзнути в зимовий період, а в наступному сезоні дати мізерний урожай. Однією з причин цього є погана закладка квіткових бруньок.
Для підтримання гарного стану саду професіонали рекомендують проводити два вологозарядні поливи на рік — у серпні та листопаді. Метою цієї операції є зволоження ґрунту на глибину 50–60 сантиметрів, щоб волога досягла коріння дерева. Спершу викопуємо кілька канавок шириною до 20 сантиметрів у приствольному колі дерева й вносимо туди фосфорні та калійні добрива.
Рекомендоване дозування становить дві столові ложки фосфору та стільки ж калію на один квадратний метр приствольного кола. Потім заливаємо канавки водою в кількості п’яти відер на один квадратний метр приствольного кола. Ця проста й ефективна операція дозволить деревам успішно пережити зимовий період та у майбутньому радувати рясним і якісним урожаєм. Тож неодмінно спробуйте скористатися цим простим методом, щоб самостійно переконатися в його високій ефективності та надійності.