Готую компост з опалого листя всього за 1 місяць: використовую перевірений метод від знайомого фермера

Городники дуже цінують домашнє добриво. Його можна зробити багато та дешево, а ефект від нього не поступається магазинним аналогам. А завдяки фермерському секрету добриво можна зробити швидко!

Якщо ви любите самостійно готувати добриво, то осінь для цього підходить ідеально. Саме восени з’являється купа органічних матеріалів, які можна використати для компосту. Зокрема, це чимала кількість опалого листя. Його можна збирати вдома, особливо якщо у вас великий власний сад, чи навіть у парках (вам ще й подякують за допомогу у прибиранні). Але скільки часу займає приготування добрива з листя? З грамотним підходом — усього місяць!

Фермери пояснили, як за місяць приготувати якісний компост з опалого листя
Фермери пояснили, як за місяць приготувати якісний компост з опалого листя

Найголовніше — це правильне укладання матеріалів та грамотний вибір ділянки. Місце для компостної ями повинно бути затінене та мати хороший доступ свіжого повітря. Для першого шару треба використати зовсім не листя, а товсті гілочки та стебла. Саме від них залежить те, наскільки гарною буде вентиляція компостної купи. Вже на “каркас” з гілок можна класти листя. Краще, якщо воно буде трішки вологим, але не мокрим.

Шари листя повинен бути товщиною близько 20 см. На нього потрібно накладати суміш, яка активізує створення компосту. Для цього візьміть по дві частини звичайної садової землі та перегною, а також одну частину золи. Цю суміш треба рівномірно розтрусити поверх листя. А наступним шаром повинна йти органіка, де є багато азоту. Це може бути свіжоскошена трава, харчові залишки тощо. Завдяки цьому компост буде створюватися значно швидше.

Фермери пояснили, як за місяць приготувати якісний компост з опалого листя
Фермери пояснили, як за місяць приготувати якісний компост з опалого листя

Для ефективного компостування температура купи має бути досить високою. За перший тиждень всередині має бути близько 50-60 °C. Якщо температура недостатня, то додайте азотовмісної органіки. Також важливо підтримувати помірну вологість. Коли ви берете частину компосту рукою, то вона має нагадувати віджату кухонну губку.

Популярне

Подібні новини