Як раніше вже не буде: тепер висаджую моркву тільки цих 4-х сортів — мають найсолодший смак і мега-хрускіт

Город без моркви — як борщ без буряка. Але часто вона розчаровує своїм смаком та навіть структурою. Причина може ховатися не в особливостях вирощування, а у виборі сорту.

Морква — це один з найулюбленіших і найважливіших овочів, які ростуть на городі. Без нього десятки страв втрачають значну частину смаку та візуальної краси. А ще моркву цілком можна їсти самостійно з цукром, олією, натуральним йогуртом чи сметаною, з горішками, родзинками або навіть без додаткових інгредієнтів. Але тільки якщо вона хрумка та соковита.

Коли ж овоч виростає блідим та водянистим, то він тільки розчаровує. Щоб цього не сталося, потрібно правильно вибрати сорти. За десятки років досвідчені городники змогли відібрати ті, які дійсно заслуговують того, щоб опинитися на вашій грядці та потішити врожаєм.

Фермери розповіли, які сорти моркви мають найкращий смак
Фермери розповіли, які сорти моркви мають найкращий смак

Сорт Нантська — це ідеальний приклад того, якою повинна бути морква. Достатньо лише раз скуштувати її з грядки, щоб зрозуміти, що це чудовий продукт для салату, борщу та інших страв. Нантська не просто хрумтить та має гарний смак, а навіть чудово пахне.

Цікавим варіантом також є Шантане. Здавалося б, що цей сорт не має зовсім нічого особливого. І коли доводиться проривати цю моркву, то вона зовсім не вражає. Але восени настає час збору врожаю, тоді й розкривається справжній смак Шантане.

Морква сорту Імператор — це знахідка для тих, хто любить класику. Довгі, рівні коренеплоди так і просяться на стіл. В льосі вона зберігається ідеально. Навіть після зими ніби вчора з грядки. М’якоть ніжна та соковита. Знайти таку моркву в магазині дуже важко.

Фермери розповіли, які сорти моркви мають найкращий смак
Фермери розповіли, які сорти моркви мають найкращий смак

Берлікумер — сорт, популярний серед професіоналів. Тому іноді з ним треба повозитися. Але варто було підібрати правильний час посадки та глибину грядки — врожай буде ідеальний. А тому Берлікумер став основним сортом для зимового зберігання у багатьох городників.

Окремо також варто поговорити про ґрунт. Його під моркву краще готувати з осені. Перекопати поглибше, внести перегній, а навесні розпушити та зробити грядки. Інакше замість красивих коренеплодів цілком можна отримати покручі. Що стосується поливу, то його краще проводити рідше та не надто щедро, тоді морква росте рівніша та солодша.

Популярне

Подібні новини