Безкоштовне диво-добриво з печі: 5 овочевих культур, які потрібно обробити цим засобом восени

Восени корисно провести останнє підживлення ґрунту. Чи знаєте ви, яке добриво дозволяє одночасно подбати про профілактику від хвороб та шкідників?

Це перевірений часом метод обробки дерев, чагарників та городу за допомогою золи. Зола — це продукт спалювання рослинних решток.

Часто вважають, що для отримання золи потрібна саме деревина, але насправді зола, отримана від спалювання будь-яких рослин, може бути чудовим добривом і фунгіцидом. Наприклад, у золі з картопляного бадилля міститься навіть більше калію, ніж у деревині. Також у золі з берези на першому місці за вмістом буде кальцій.

Зола містить велику кількість необхідних для рослин мікроелементів, і її склад залежить від виду рослини, з якої вона отримана. Тому важливо обрати саме ту, що найкраще підійде для ваших культур та ґрунту. Щоб використовувати золу як фунгіцид, восени необхідно присипати рослини порошком золи біля коріння, а зверху можна покрити землею або навіть листям — це буде безпечним для рослин.

Зола допомагає у боротьбі з борошнистою росою, попелицею, слимаками та іншими шкідниками, адже шкідники та хвороби не можуть ефективно розвиватися в насиченому золою середовищі. При цьому зола не містить хлору, тому її особливо варто використовувати для культур, чутливих до хлору: малини, суниці, картоплі, моркви, кабачків, огірків.

У золі майже немає азоту, що робить її ідеальним добривом та засобом обробки від шкідників саме восени. Внесення азоту перед зимою лише надмірно стимулює ріст зеленої маси, що перед холодами послаблює рослини.

Городники розповіли про важливе добриво для городу восени
Городники розповіли про важливе добриво для городу восени

Тож неодмінно скористайтеся нашими перевіреними рекомендаціями щодо використання золи на городі чи присадибній ділянці. Впевнені, що використання цього дармового добрива позитивно позначиться на якості грунту. Бажаємо вам успіхів.

Популярне

Подібні новини