6 кг на 1 квадрат – і навіть “бетонний” ґрунт стане чорноземом: які добрива внести на город до кінця осені

Підживлення ґрунту восени – це дуже важливий етап підготовки городу до нового сезону. Досвідчені городники розповіли, які добрива потрібно встигнути внести в грядки до кінця листопада.

Як зазначають досвідчені городники, внесення правильних добив у грядки до кінця листопада позитивно вплине на склад і якість ґрунту, а також на врожай у новому сезоні.

Зокрема, з листопада фахівці рекомендують вносити на город свіжий гній. Його необхідно насипати з розрахунку 6 кг на 1 кв. м. А навесні добрива слід перекопати з ґрунтом і сформувати грядки. Гній робить землю пухкою та родючою.

Також окрім свіжого гною, восени можна підживити ґрунт такими органічними добривами, як перегній, торф, компост або курячий послід. Ці матеріали допомагають покращити структуру землі та забезпечують рослини поживними речовинами.

Не варто забувати і про мінеральні добрива. Зараз доречно використовувати сульфат амонію, сульфат амонію-натрію, хлористий амоній, хлористий калій, сульфат калію чи суперфосфат.

Ці добрива неодмінно слід встигнути внести в грядки до кінця осені
Ці добрива неодмінно слід встигнути внести в грядки до кінця осені

Сульфатні добрива особливо корисні для буряків, адже вони містять азот, який узимку не вимивається з ґрунту завдяки процесу нітрифікації. Однак ці добрива можуть закислювати землю, саме тому разом із ними фахівці радять додавати розкислювачі.

За словами городників зі стажем, усі перелічені добрива – як органічні, так і мінеральні – містять азот, фосфор і калій. Ці елементи є надзвичайно важливими для формування багатого врожаю овочів у наступному сезоні.

Таким чином, осіннє внесення добрив сприяє насиченню ґрунту корисними речовинами та поліпшенню його структури. Використовуючи органічні матеріали, як-от гній чи компост, та мінеральні суміші з азотом, фосфором і калієм, можна створити ідеальні умови для весняного посіву й отримати якісний урожай овочів у новому сезоні. Але пам’ятайте, що для досягнення максимального результату дуже важливо правильно поєднувати добрива.

Популярне

Подібні новини