Помідори – одна з найпопулярніших культур, яку городники вирощують на своїй ділянці. Томати використовують для приготування свіжих салатів, консервації, соусів і соків, супів. Проте, всі кулінарні плани можуть вмить зруйнуватись, якщо на ділянці з’явилась фітофтора. За словами досвідчених городників, восени важливо провести дезінфекцію ділянки.
Як захистити помідори від фітофтори
Для того, аби якісно обробити всі поверхні у теплиці та ґрунт, потрібно приготувати розчин для дезінфекції на основі мідного купоросу. Концентрація розчину має бути від 3 до 5 відсотків. На 10 літрів чистої води додають 300-500 грамів мідного купоросу. Під час приготування розчину засіб спершу варто розчинити у невеликій кількості води, а потім розвести до потрібного об’єму.
Готовим концентрованим розчином мідного купоросу ґрунт не поливають, а обприскують, аби не нашкодити землі. Обробляють таким розчином не тільки поверхню ґрунту не тільки на відкритих грядках, але й садові доріжки, стовпчики та навіть шланги крапельного поливу.
Якщо потрібно пролити землю для дезінфекції від хвороб, то потрібно приготувати 1% розчин мідного купоросу, а витрати мають складати не більш як 2 літри на квадратний метр. Після дезінфекції землі потрібно відновити мікрофлору ділянки біопрепаратами.
Після проведеної процедури потрібно почекати декілька днів, а тільки потім використовувати біозасоби для знищення патогенних мікроорганізмів та відновлення мікрофлори ґрунту. Допомогти може посів сидератів – гірчиці.