Лохина дуже корисна для дітей та дорослих, адже вона багата на вітаміни, кислоти та антиоксиданти. До того ж вона смачна та неймовірно ароматна. В цій статті розкажемо, як же виростити цю рослину у себе в саду, щоб вона давала гарний врожай, уникаючи розповсюджених помилок інших садівників.
Ця рослина обожнює сонячні ванни, тому оберіть для неї найсвітліше місце у вашому саду. Вона також дуже вибаглива до ґрунту: він має бути кислим, з pH 4,5-5,5. Щоб підготувати ідеальне середовище для лохини, додайте у ґрунт спеціальні підкислювачі. Це створить сприятливі умови для росту та плодоношення.
Не нехтуйте й вибором часу для висадження. Зазвичай лохину краще садити весною, або восени. Викопайте ямки глибиною приблизно 50 см і шириною 70 см, залишаючи між кущами простір у 1,5 метра, а між рядами – 2,5 метра. Після того, як посадили рослину, добре полийте кущі та притрусіть ґрунт тирсою.
Не забувайте про правильне зволоження, адже регулярний полив – запорука рясного врожаю. Поливайте рослини приблизно 2 рази на тиждень. Важливо, щоб ґрунт залишався вологим. Використовуйте крапельний полив, або поливайте ввечері, щоб зменшити випаровування. Для гарного врожаю підживлюйте лохину добривами для кислих ґрунтів. Найкраще це робити двічі на рік: навесні та влітку.
Регулярна та правильна обрізка – ще один секрет здорового плодовитого куща. Але не поспішайте робити це одразу, спробуйте першу обрізку зробити через 2 роки після висадження. Видаляйте старі гілки, а також ті, що ростуть всередину куща. Це покращить циркуляцію повітря та проникнення світла.
Збір лохини починається в середині літа і триває аж до золотої осені. Збирайте ягоди, коли вони набудуть насиченого темно-синього кольору. Робіть це обережно, щоб не пошкодити їх цілісність. Зібрані ягоди можна зберігати в холодильнику кілька днів, або ж заморожувати, щоб насолоджуватися ними взимку.