Хитрощі для лінивих садоводів: підсипте під смородину це диво-добриво і зберіть врожай без зайвих клопотів

Після збору врожаю смородина потребує особливого догляду. Осіннє підживлення допоможе кущам відновити сили, зміцнити коріння і підготуватися до зими.

Смородиновий кущ витрачає всі свої сили на плодоношення, тому після збору врожаю необхідно подбати про відновлення його запасів. Восени рослина формує бруньки для майбутнього цвітіння, тому особливо потребує калію, кальцію, фосфору та інших мікроелементів. Ці речовини допоможуть кущу закласти нові пагони, зміцнити кореневу систему і успішно підготуватися до зимівлі.

Після збору ягід кущі смородини потребують підживлення. Досвідчені садівники рекомендують удобрювати рослини двічі восени. Перше підживлення здійснюють у серпні або на початку вересня, а друге — у середині жовтня. Водночас варто уникати азотовмісних добрив, оскільки вони можуть спровокувати зростання молодих пагонів, які не встигнуть зміцніти і не переживуть морозів.

Для підживлення можна використовувати народні засоби. Наприклад, картопляні очищення є чудовим органічним добривом. Свіжу шкірку можна розкласти біля кущів і прикопати, або ж приготувати настій, заливши кілограм очищень відром води. Готовим розчином слід поливати кущі, використовуючи приблизно п’ять літрів на кожен.

Садівники розповіли про осіннє підживлення смородини
Садівники розповіли про осіннє підживлення смородини

Іншим ефективним методом є підживлення з хлібних залишків. Хлібні скоринки, сухарі або навіть свіжий хліб заливають окропом і залишають на дві-три доби для ферментації. Після цього отриманий розчин використовують для поливу. Такі добрива не лише покращують якість ґрунту, але й сприяють закладці великого врожаю.

Тож неодмінно радимо скористатися нашими рекомендаціями і самостійно переконатися в їхній ефективності. Ними користуються багато українських дачників, тому ми впевнені, що ви також оціните такі методи. А ми бажаємо вам успіхів на присадибній ділянці.

Популярне

Подібні новини