Раніше недооцінювала кріп, а тепер засаджую ним весь город: виснажена за сезон земля перевтілюється на очах

Кріп – це корисна та дуже ароматна рослина, яку вирощує величезна кількість дачників для використання у різних стравах. У цій статті ми розповімо про користь кропу для городніх ділянок.

Як відомо, кріп – це смачна і, головне, корисна для організму (містить багато вітамінів) рослинна пряність. Ба більше, цей представник родини Парасолькових здатний оберігати інші культури, що висаджуються городниками, активно захищаючи їх від різноманітних хвороб і шкідників. Окрім цього, кріп збагачує ґрунт, таким чином забезпечуючи передумови для майбутнього рясного врожаю інших рослин.

Користь кропу для городу

Інколи стається так, що кріп може поширитися по всьому городу, що декого може дуже сильно налякати. А даремно, адже у цьому немає нічого поганого. Навпаки: чим більше кропу, тим корисніше це для ділянки, її ґрунту і, відповідно, для самого городника. Чому? Детально на це запитання відповіли досвідчені городники.

Про корисні властивості самої пряності вже було сказано вище. Уже хоча б з цієї причини не варто перейматися, якщо кропу забагато. Кріп сприяє оздоровленню ґрунту, “виганяє” багатьох шкідників і відлякує різні хвороби, які властиві городнім рослинам.

Також кріп допомагає збагатити ґрунт, оскільки, зрізуючи верхню частину і залишаючи коріння, ви тим самим даєте йому можливість перегнити в землі, що в результаті робить її більш пухкою та насиченою мікроелементами.

Досвідчені садівники розповіли про користь кропу для городу
Досвідчені садівники розповіли про користь кропу для городу

Захист для рослин

Кріп разом із чорнобривцями та деякими видами гірчиці відлякує золотисту картопляну нематоду. Тому після посадки картоплі радять одразу розсіяти по грядці насіння кропу.

Якщо кріп висадити з редькою чи капустою, то таким чином ви вбережете їх від зараження килою. Якщо кріп зробити сусідом огірків, це забезпечить їм захист від пероноспорозу, а помідори він захистить від фітофторозу та кладоспоріозу. Якщо садити разом із капустою – це відлякає від неї білана капустяного та інших гусениць.

Крім того, ця пряність чудово “товаришує” з помідорами, цибулею, часником, буряком, полуницею, смородиною, бобовими та багатьма іншими рослинами.

Небажані сусіди

Ще кріп, який поширюється городом, проганяє листоблішок, щоправда, для цього його потрібно вирощувати кілька років. Однак варто пам’ятати, що все ж є рослини, які не бажано робити сусідами цієї пряності. Зокрема, садити кріп не рекомендується поруч із морквою, селерою та іншими представниками родини Парасолькових.

Популярне

Подібні новини