Посадивши вперше на своїй присадибній ділянці троянду й побачивши, як красиво вона цвіте, ми, ймовірно, захочемо мати у своєму саду ще більше рожевих кущів. Проте саджанці, які продаються в магазинах, коштують недешево. У такій ситуації нам на допомогу може прийти метод живцювання. Цей спосіб можна застосовувати як навесні, так і восени.
У цій статті ми розглянемо основні правила живцювання троянд. Після обрізки рожевих кущів на зиму у нас може залишитися велика кількість живців. Для подальшого укорінення потрібно обирати лише добре визрілі стебла довжиною близько 15 см і товщиною приблизно з олівець. На таких живцях повинно бути 3-4 бруньки.
Щоб визначити, чи визрів живець, слід легенько натиснути на колючку. Якщо вона легко відділяється від стебла, живець готовий до використання. Стебло потрібно зрізати гострим секатором, відступивши 3 сантиметри від нижньої бруньки. Листя з живця слід видалити, залишивши лише 2-3 верхніх листочки. Після цього можна розпочинати висаджування.
Для посадки в горщик краще обирати невеликий і, бажано, прозорий. Це дасть змогу спостерігати за процесом проростання коріння. Що стосується ґрунту, найкраще використовувати спеціальний покупний субстрат, призначений для троянд. Його можна додатково збагатити річковим піском і сфагнумом. Перед укоріненням живець варто обробити спеціальними розчинами чи стимуляторами коренеутворення.
Після обробки живець потрібно вставити в горщик так, щоб над поверхнею залишилося дві бруньки. Ґрунт навколо стебла слід ущільнити. Завершивши посадку, живець необхідно рясно полити теплою водою.