І це зовсім не через якісь забобони або прикмети, а з практичних міркувань.
Підривають фундамент та пошкоджують комунікації
Кореневі системи деяких дерев розростаються настільки, що можуть порушити структуру фундаменту вашого будинку, а також пошкодити підземні труби. Наприклад, верба, тополя та гостролистий клен мають агресивну кореневу систему, яка активно шукає воду.

Постійне прибирання — гарантоване
Дерева з великою кількістю листя восени перетворюються на справжній головний біль. Каштан славиться своїми розкішними кронами, але опале листя та плоди швидко забивають водостоки, а міцний дуб — джерело не лише листя, але й жолудів, які потрібно збирати, щоб вони не пошкоджували газонокосарки чи не ставали небезпечними під ногами.
Загроза для екосистеми та отруйні
Деякі дерева виявляються надто “життєлюбними”і швидко поширюються, витісняючи інші рослини. Так біла акація хоч і зачаровує своїм ароматом у період цвітіння, проте швидко розмножується через поросль і насіння, заполоняючи територію навколо.
Деякі декоративні дерева можуть бути небезпечними для людей і домашніх тварин. Ось вам приклад: ягідний тис виглядає ефектно, але його плоди, кора та голки отруйні, а значить він несе загрозу дітям та “братам нашим меншим”. Те саме й з бузиною. Через свої квіти та ягоди вона є дуже популярною, але незрілі плоди й кора теж досить токсичні.

Плодові дерева, які створюють клопоти
Навіть смачні плоди можуть завдавати незручностей, якщо їх не встигнете зібрати. Пригадайте, волоський горіх, який залишає після себе тверді плоди та залишки, які притягують комах. А під час сильного вітру горіхи можуть пошкодити дах, вікна чи припарковане авто. Зверніть увагу також на шовковицю з її соковитими ягодами, що залишають плями на доріжках, стінах і транспорті.
Отже, погодьтесь, іноді краще надати перевагу низькорослим декоративним видам, які додають краси без зайвого клопоту, бо ваш сад має бути не лише гарним, а й зручним для життя!