Ви обрали рівно той же сорт, що й сусідка, використали ті ж добрива та навіть синхронізували час посадки. Але у сусідки врожай, хоч на ринку продавай, а у вас з ним геть біда. Що не так? Можливо, з такою вдачею краще відмовитися від городництва? Насправді причина може бути не в удачі, а в ґрунті. Навіть на невеликій території він може суттєво відрізнятися, не говорячи вже про землю на сусідніх ділянках. Тому сорт потрібно обирати залежно від грядки.
Для легких піщаних ґрунтів ідеально підходять ранньостиглі сорти. Вони добре ростуть навіть за низької вологості. А ось глинисті ґрунти є дуже важкими, тому в них варто саджати тільки ті сорти, які мають сильне коріння. А якщо корінці будуть слабкими, то помідори не ростимуть в таких умовах. Рослини банально не отримуватимуть достатньо поживних речовин. В глинисті ґрунти також варто вносити органічне добриво, щоб покращити його структуру і дренаж.
Регіон України теж має значення. Для півночі краще обрати томати з короткими вегетаційним періодом. Тоді рослина зможе “віддати” весь врожай до настання холодів. На півдні ж можна садити середньостиглі та пізньостиглі сорти. Важливо обирати варіанти, які гарно впораються з періодами посухи та високою температурою, характерною для півдня України.
Також варто підтримувати оптимальний баланс поживних речовий в землі. Томатам потрібні фосфор та калій для формування плодів, азот — для зелені. Але важливо не переборщити з добривами. Коли їх забагато, то теж можна не отримати щедрого врожаю або ж не отримати його зовсім. Для спрощення догляду такою можна використати мульчування. Воно дозволить краще утримувати вологу в грядці та знизити чи повністю зупинити ріст бур’янів.