І чому я не зробила цього раніше? Тепер я “лінива” городниця, зате спина не болить: не поливаю, як усі

Ви втомилися від постійного ручного поливу городу? Його можна полегшити, причому не лише дорогими покупним системам, а й простими та доступними лайфхаками.

Дехто досі тягає важкі відра з водою, хоча сучасні методи поливу давно пропонують набагато простіші рішення. Звісно, можна продовжувати робити все по старинці, але навіщо? Ви можете просто пити каву, а ваші грядки поливатимуться самі. Ніяких космічних технологій для цього не потрібно. А один з методів взагалі обійдеться практично безплатно.

Крапельний полив — це геніальне рішення. Така проста система з тоненьких трубочок здатна творити справжні дива. Причому вартість такого обладнання цілком доступна — комплект для облаштування звичайного городу обійдеться дешевше нового смартфона. Тим паче, що час і зусилля, зекономлені таким чином, взагалі безцінні.

Закопані шланги з дірочками — ще один спосіб забути про щоденні походи з лійкою. Вода потрапляє прямо до коріння, де вона найбільше потрібна. Бур’яни перестають рости так активно, бо поверхня ґрунту залишається сухою. До речі, такий метод чудово працює на грядках з полуницею та іншими багаторічними культурами.

Фермери розповіли про метод, який спростить та пришвидшить полив городу
Фермери розповіли про метод, який спростить та пришвидшить полив городу

До речі, ви можете не купувати спеціальний шланг, а зроби ти його зі старого садового. Це займе трохи часу, але зате зекономить чимало грошей. Також дешевий крапельний полив можна зробити зі старих бутлів та медичних голок. В бутлі треба відкрутити кришку (інакше вода не тектиме), а в самісінькому низу — встромити голку.

Це можна робити зсередини чи зовні, обидва варіанти спрацюють. Можна також відрізати частину бутля зверху для більш зручного наповнення водою з відра. А якщо користуєтеся шлангом, то доливати воду буде зручно і через горловину.

Якщо у вас невеликі пляшки від мінералки, то в них можна зрізати дно, ближче до кришки (чи в самій кришці) зробити дірку та закопати в землю ближче до кореня. Можна також зробити для пляшок більш продумане кріплення, щоб легко його переміщати.

Фермери розповіли про метод, який спростить та пришвидшить полив городу
Фермери розповіли про метод, який спростить та пришвидшить полив городу

Якщо ж ви готові трохи потратити грошей, то на ринку зараз повно різних таймерів для поливу. Прості механічні коштують копійки, а “розумні” можуть самі визначати, коли рослинам потрібна вода. Достатньо під’єднати, налаштувати — і забути про ручний полив. Хоча іноді, звісно, вам доводиться перевіряти, чи все працює як треба.

Для теплиць часто використовують системи туманоутворення. Дрібнесенькі крапельки води розпилюються у повітрі, створюючи ідеальні умови для рослин. Особливо це подобається огіркам та зелені. Плюс у теплиці завжди приємна прохолода, навіть у найспекотніший день.

До слова, зробити полив простішим та рідшим також допоможе мульча. Скошена трава, солома, тирса, агроволокно — все це значно зменшує випаровування води. Земля під мульчею довго залишається вологою, а це означає, що поливати треба рідше. Та й бур’яни крізь такий захисний шар пробиваються набагато гірше.

Фермери розповіли про метод, який спростить та пришвидшить полив городу
Фермери розповіли про метод, який спростить та пришвидшить полив городу

Дощова вода – просто знахідка для розумного поливу. Великі бочки під ринвами поступово наповнюються під час дощу, а потім цю воду можна використовувати для будь-якої системи поливу. До того ж рослинам така вода подобається набагато більше, ніж водопровідна.

Популярне

Подібні новини