Антуріум став популярним порівняно недавно, і все через рідкісне поєднання краси та невибагливості. Серед сімейства антуріумів зустрічаються ліани, трав’янисті рослини та напівепіфіти (рослини з повітряними коренями). У природних умовах такі рослини зустрічаються переважно на території Південної та Північної Америки – у субтропіках і тропіках. Щоб це “щастя” добре почувалося в квартирі та радувало рясним цвітінням, потрібно виконати нескладні умови.
Правильно підібраний субстрат і горщик
Можна взяти готовий ґрунт для орхідей. Антуріум віддає перевагу кислим ґрунтам. Горщик має бути невеликим, інакше він не буде цвісти, доки коренева система не заповнить увесь вазон – ви спостерігатимете лише красиве зелене листя.
Вдало підібране місце
Антуріум віддає перевагу вікнам, які виходять на південну сторону. Цікаво, що влітку на південному боці потрібно зробити так, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені. А взимку горщик можна розташувати майже впритул до скла (головне, щоб листя не обморозилося). Якщо поставити горщик із неквітучим антуріумом на південну сторону в листопаді, на Новий рік він потішить вас яскравими квітами.
Правильний полив
Воду для поливу краще відстоювати. Оскільки квітка в дикій природі росте в тропіках, обприскування листя сприятиме формуванню квітконосів. Для зволоження, крім обприскування, можна використовувати мокрий керамзит, яким обкладають горщик на піддоні (горщик глиняний).
Під час обприскування антуріума вода не повинна потрапляти на квіти (з’являться плями, і вони швидко зів’януть). Щоб цього уникнути, можна просто регулярно протирати листя вологою серветкою (змоченою у звичайній воді).
Через нестачу вологи на листі з’являються чорні плями, через надлишок – коричневі, і листя жовтіє.
Правильне підживлення
Для цвітіння добре використовувати циркон. Розводять 0,1 мл на один літр води та поливають раз на два тижні.
Для стимуляції росту розчиняють 1 таблетку янтарної кислоти (100 мг або 0,5 г) на 1 літр води. Підживлення проводять один раз на два тижні.
Під час опалювального сезону – одна крапля лимонного соку на 0,5 літра води. Раз на тиждень у зимові місяці цього цілком достатньо, щоб цвітіння було тривалішим.