Яєчна шкарлупа звичайно — скарб для дачника, але на нього є певні табу: всі тонкощі правильного використання

Здавна відомо, що яєчна шкарлупа — це не лише спосіб подарувати друге життя залишкам від сніданку, але й можливість підживити ґрунт кальцієм. Проте використання цього скарбу має свої тонкощі.

І тут важливо знати, що можна, а що краще не робити. Нехтування ж правилами може не принести користі вашим рослинам або навіть зашкодити їм.

Заготівля й подрібнення

Щоб яєчна шкарлупа перетворилася на цінне добриво, почати слід із правильної заготівлі. Тож після використання яєць зберігайте шкарлупу у сухому місці, а перш ніж подрібнити, переконайтеся, що вона повністю суха. Далі шкарлупу варто подрібнити до стану порошку.  Для цього використовуйте кавомолку, ступку або просто товкач.

Куди додавати

Яєчна шкарлупа має виражену здатність до розкислення, адже містить значну кількість кальцію. Проте ця властивість підходить не для всіх рослин і типів ґрунту. Звісно, якщо ваш город знаходиться на кислому ґрунті, внесення подрібненої шкарлупи допоможе врівноважити pH. Вона стане порятунком для культур, що не люблять кислотності: капусти, буряка чи шпинату. А от коли лужні ґрунти, то її краще не застосовувати, бо це лише погіршить ситуацію.

І ще, пам’ятайте, що яєчна шкарлупа розчиняється у ґрунті дуже повільно. Тому для однорічних рослин вона не стане ефективним добривом. Значить, її краще використовувати під багаторічні культури або для довгострокового покращення ґрунту.

Про деякі табу у використанні яєчної шкарлупи

Мити чи не мити?

Це питання викликає найбільше дискусій. Одні дачники переконані, що мити шкарлупу обов’язково, адже залишки білка чи жовтка можуть стати джерелом неприємного запаху чи привернути шкідників. Інші стверджують, що мити не потрібно, адже природні залишки містять корисні речовини. Тому вирішувати вам, знаючи наступне:

  • Якщо шкарлупу використовуватимете у ґрунті одразу, залишки білка не зашкодять.
  • Для тривалого зберігання краще промити й висушити, щоб уникнути псування.

І категоричне табу на шкарлупу від крашанок, зварених у штучних барвниках!

Популярне

Подібні новини