Чому дачники поливають землю окропом взимку? Простий секрет, що допоміг мені в 3 рази збільшити врожайність

Про весняне оброблювання ягідних кущів окропом чули майже всі господарі. Але про полив ґрунту відомо не кожному. Чим корисний такий городній лайфхак та які він має особливості?

Використання окропу для поливу ґрунту — це цікава ідея, яка може мати одразу декілька переваг. У першу чергу її застосовують для того, щоб позбутися зимуючих шкідників. Вони добре переносять холоди, але окріп та різкий перепад температур може їх знищити. Зауважимо, що застосування цього методу має свої недоліки, бо корисні мікроорганізми ним також можна пошкодити.

Тому досвідчені дачники радять використовувати воду з температурою не вище 80-90 °C, причому для інших цілей. У першу чергу — для активації корисних мікроорганізмів на ділянках, які ви удобрювали перегноєм або іншою органікою восени. Поливати гарячою водою ґрунт перед відлигою або під час неї. Тобто коли вдень температура вже буває плюсовою, але загалом протягом доби все ще морози.

Фермери розповіли, навіщо взимку поливати город окропом
Фермери розповіли, навіщо взимку поливати город окропом

Навіщо це потрібно? Гаряча вода дозволить розм’якшити промерзлий ґрунт. А якщо він вже відтанув, то вона “розбудить” мікроорганізми у верхньому шарі, щоб ті почали розкладати органічні залишки. Таким чином можна підготувати землю до весняних посадок, покращивши її поживність та структуру. Зрештою це відобразиться не лише на рості рослин, але також на їхній врожайності.

Окріп також дозволяє “нормалізувати” насіння. Простіше кажучи, заливання насінин кип’яченою водою (температура має бути 70-75 °C) покращить його проростання та сходи будуть рівномірнішими. Але для насіння з тонкою оболонкою цей лайфхак не підходить. Для нього підійде слабкий розчин марганцівки.

Фермери розповіли, навіщо взимку поливати город окропом
Фермери розповіли, навіщо взимку поливати город окропом

Але не варто забувати також про інші способи підживлення. Наприклад, порошок з картопляних шкірок. Його можна готувати протягом зими. Для цього картопляні очистки треба підсушувати в духовці при 100 °C. Висушені шкірки перебивайте блендером чи кавомолкою та зберігайте в мішечку. А потім потрібно насипати отриманий порошок в лунки під час посадки городини.

Для поливу вже висаджених рослин можна використовувати різноманітні органічні настої. Готувати їх можна з бананових шкірок, часникових гілок та зубчиків, цибулевого лушпиння та інших відходів, які зазвичай просто викидаються на смітник. Такі настої мають бути літньої температури. Полив рослин кип’ятком чи навіть просто гарячою водою може пошкодити коріння.

Популярне

Подібні новини