Поки всі бігають в супермаркет, я збираю на підвіконні: 4 секрети зимового вирощування зелені у квартирі

Набридло викидати шалені гроші на зів'ялу зелень з магазину? Розповідаємо, як виростити власний зимовий город у власній квартирі та забезпечити родину свіжими вітамінами.

Натуральні вітаміни в супермаркетах взимку значно дорожчають. Але ж організм не запитує про пори року, а просто потребує корисної їжі. Тому зелень на підвіконні — справжній порятунок для гаманця в холодну пору року. До того ж свій невеличкий “домашній город” створити зовсім просто.

Найголовніше в цьому — правильно організувати простір на підвіконні. Рослинам треба багато світла, тому найкраще обрати вікна, які виходять на південь або південний схід. Але навіть у цьому випадку Сонця все одно не вистачатиме, тому додатково варто встановити світлодіодні лампи або стрічки. Це економно та ефективно. Кріпити їх треба на відстані 20-25 см від верхівок рослин.

Фермери пояснили, як вирощувати зелень на власному підвіконні взимку
Фермери пояснили, як вирощувати зелень на власному підвіконні взимку

Також подбайте про комфортну температуру. Зелень непогано почувається при звичайній кімнатній температурі близько 18-22 °C. Єдине, про що треба подбати — захист від протягів. Взимку від вікон часто тягне холодом, тому варто їх чимось проклеїти. Гарно для цього підходить малярний скотч, бо легко клеїться, так само легко знімається, не залишає ніяких слідів та гарно ізолює.

Що стосується ґрунту та горщиків, то й тут теж все досить просто. У будь-якому садовому магазині можна купити готовий ґрунт для розсади. До нього корисно додати трохи перліту або вермикуліту. Це такі спеціальні камінчики, щоб коріння могло краще дихати. Горщики краще брати не дуже маленькі, хоча б 15 см у глибину. І обов’язково з дірочками на дні для дренажу! На дно горщиків насипте шар керамзиту завтовшки приблизно 2-3 см.

Які рослини обрати? Петрушка, кріп, базилік, зелена цибуля, рукола, шпинат тощо. Всі ці культури чудово ростуть у квартирі. Але щоб вони проростали швидше та рівномірніше, перед посадкою їхнє насіння варто замочити у теплій (не гарячій) воді на добу. Садять насіння треба неглибоко, десь на сантиметр, залишаючи між рослинами відстань 5-7 см.

Фермери пояснили, як вирощувати зелень на власному підвіконні взимку
Фермери пояснили, як вирощувати зелень на власному підвіконні взимку

Наступний пункт — полив. Воду краще брати відстояну, кімнатної температури. Поливати рослини потрібно зранку. Але лійкою робити це незручно (тим паче рослини маленькі, легко перелити), тому візьміть ручний обприскувач. Так потрапить і на землю, і на листячко. Обприскувати рослини треба регулярно, але без фанатизму. Земля має бути волога, але не мокра, бо коріння гнитиме.

Час від часу рослинам потрібна додаткова підгодівля. Раз на 2 тижні можна додавати спеціальні добрива. І краще брати половинне дозування від того, що вказано на пакуванні. Особливо добре працюють добрива з великим вмістом азоту, бо від нього зелень росте пишна та соковита.

Популярне

Подібні новини