Сусіди дивуються, як я постійно збираю стільки врожаю. А все просто: взимку вони відпочивають, а я — готуюся

Хочете зібрати багатий урожай? Тоді не гайте часу! Взимку городникам також є чим зайнятися, окрім такого бажаного відпочинку. Але якщо попрацювати трохи зараз, то потім буде легше.

Більшість господарів впевнена, що зима — це час для відпочинку від городництва. І це одна з головних помилок. Бо якщо ви відпочиватимете зараз, то або врожай буде меншим, ніж хотілося, або ж навесні доведеться працювати за трьох. І все тому, що пропустили попередню підготовку. А вона дуже проста!

Перше, чим потрібно займатися вже зараз, — підготовка насіння. Не варто відкладати її на останній момент, щоб не робити потім все поспіхом. Перед посівом перевірте насіння на схожість. Візьміть 10 насінин від кожної культури, загорніть їх у вологу тканину (або папір чи ватний диск) та тримайте за температури 20-22 °C близько тижня. Після цього треба оцінити якісь насіння:

  • проросло не менше 8 — висока схожість, хороше насіння;
  • проросло 5 чи менше — низька схожість, краще не використовувати;
  • не проросло зовсім — неякісне насіння, однозначно варто замінити.
Агрономи назвали перелік обов'язкових робіт на городі перед весною
Агрономи назвали перелік обов’язкових робіт на городі перед весною

Коли з насінням розібралися, переходьте до садового інвентарю. Звісно, краще ним займатися восени. Але багато хто ігнорує це правило. Тому, щоб не ремонтувати все навесні, перевірне інструменти зараз. Якщо щось затупилося — наточіть, розхиталося — закріпіть або підтягніть, десь скрипить — змастіть. І обов’язково обробіть все дерев’яні ручки лляною олією, щоб вони довше служили.

Компостна яма потребує особливої уваги. Взимку компост краще накрити старими мішками чи соломою, щоб зберегти всередині тепло й вологу. Час від часу його треба перемішувати, а іноді додавати органіку: сухе листя, харчові відходи, попіл. До весни такий компост перетвориться на ідеальне добриво.

Агрономи назвали перелік обов'язкових робіт на городі перед весною
Агрономи назвали перелік обов’язкових робіт на городі перед весною

Також взимку варто зайнятися плануванням майбутніх грядок. Накресліть схему ділянки та розпишіть, де що буде рости. Враховуйте сівозміну: не можна садити одні й ті самі культури на тому ж місці рік за роком. Також потрібно продумати, які рослини добре уживаються разом, а які краще тримати якомога далі одна від одної.

Теплиці та парники теж не повинні простоювати без діла. Зараз саме час перевірити їх на наявність пошкоджень, замінити побиті скельця, поремонтувати каркас, якщо це необхідно. Також варто почистити та продезінфікувати їх розчином марганцівки, щоб позбутися збудників хвороб.

Популярне

Подібні новини