Щоб кімнатні квіти буяли на підвіконні: 2 незвичних варіанти добрива з аптеки від пенсіонерів-садівників

Кажуть, що кімнатні квіти нагадують нас: можуть радіти, сумувати, втомлюватися… Тож, якщо ваші підопічні раптом втратили свій блиск чи виглядають не дуже, не поспішайте шукати заморські добрива. 

Скористайтеся порадами тих, хто знає, як підтримати не лише своє здоров’я. І мова зараз не про професійних лікарів, а про наших стареньких. У таємних блокнотах пенсіонерів-садівників є аптечні секрети, які повернуть життя навіть до найскромнішого вазона.

Глюкоза — заряд бадьорості для втомлених рослин

Уявіть собі: після пересадки ваша улюблена герань виглядає так, ніби їй терміново потрібна відпустка. Або ж інша квіточка, яка зазвичай тішить розкішними бутонами, раптом стала схожою на героїню мелодрами. Що робити? Спробуйте підгодувати їх глюкозою, так само як вчиняють з ослабленою людиною.

Рецепт простий: розчиніть одну ампулу глюкози в літрі води й обережно обприскайте листя рослин. Вона допомагає відновити енергетичний баланс і сприяє зростанню.

Глюкоза відновлює енергетичний баланс рослини

Але пам’ятайте: це все ж таки ліки. Не перестарайтеся, бо надмір може спричинити геть зворотний ефект.

Перекис водню для рослин, що “потонули”

Перелив квітів. Знайома ситуація? Ваша драцена може виглядати так, ніби їй терміново потрібен рятувальний круг та киснева подушка. Ось тут і стане у пригоді аптечний перекис водню.

Розчиніть одну столову ложку 3% перекису водню в літрі води та полийте постраждалу рослину. Цей засіб допомагає наситити ґрунт киснем, знезаражує коріння і стимулює його відновлення. Але будьте обережні: перекис — це друг рослини тільки в розумних дозах. Надмірна концентрація може пошкодити кореневу систему.

Отже, коли ваші кімнатні улюбленці втратять свій “шарм”, загляньте до домашньої аптечки своїх стареньких. Як показує досвід пенсіонерів-садівників, навіть звичайні аптечні засоби можуть стати на допомогу вашим квіточкам.

Популярне

Подібні новини