Поки у сусідки нерівномірні росточки, у мене все, як на дріжджах: 5 способів підживлення домашньої розсади

Щороку ваша розсада не виправдовує очікувань? Прості кухонні відходи допоможуть виростити міцніші рослини. Дізнайтеся, як зробити городництво ефективнішим без зайвих витрат.

Вже зовсім скоро почнеться вже звична метушня з підготовкою до наступного сезону та вирощуванням розсади на підвіконнях. І дуже хочеться, що вона була якомога міцнішою та здоровішою. Кожен городник має для цього власні хитрощі. Але є декілька перевірених методи, які точно спрацюють.

Виявляється, що найефективніші помічники для росту розсади часто ховаються на власній кухні. Замість того, щоб викидати бананові шкірки, цибулеве лушпиння або яєчну шкаралупу, розумні дачники перетворюють їх на добриво. Працює воно не гірше за дорогі магазинні засоби, а користі дає навіть більше.

Агрономи пояснили, як підживлювати розсаду для рівномірного росту
Агрономи пояснили, як підживлювати розсаду для рівномірного росту

Баганові шкірки потрібно настоювати кілька днів у літрі води. Розводити засіп не потрібно, можна одразу поливати після проціджування. Подрібнену яєчну шкарлупу також треба заливати 1 л теплої води та залишати в темному місці. Обов’язково накрийте кришкою, то запах буде специфічним. Потім настій необхідно процідити та розбавити водою. Для делікатних рослин краще 1:4 чи 1:5. Для більш стійких 1:3 чи навіть 1:2.

Справжньою знахідкою для багатьох стало звичайне цибулеве лушпиння. Достатньо взяти його всього склянку та залити 1 л окропу, щоб отримати потужний, а головне натуральний стимулятор росту. Настоювати треба добу або дві. Коли побачите насичений колір, то можна проціджувати та використовувати. Але насичений колір свідчить не лише про готовність засобу, але й про концентрованість. Тому його треба розбавляти водою 1:3.

Агрономи пояснили, як підживлювати розсаду для рівномірного росту
Агрономи пояснили, як підживлювати розсаду для рівномірного росту

Для тих, хто вирощує багато розсади, чудово підходить дріжджовий розчин. Всього 50 г “живих” дріжджів і столова ложка цукру, розведені в 5 літрах води творять справжні дива. Вже через добу буде готовий поживний настій, який потрібно розвести водою 1:5 перед використанням. Ось у цьому випадку ваша розсада після підживлення справді почне починає рости на дріжджах.

Зола — ще один перевірений помічник городників. Чверть склянки цього природного мінерального комплексу на відро води дає помітний ефект. Головне — настояти настоятися добу та дуже гарно процідити, щоб не забивати ґрунт нерозчинними частинками. Таке підживлення особливо корисне для томатів та перців.

Популярне

Подібні новини