Робила наче все, як завжди, та чомусь на розсаді з’явилися мошки: кум-біолог доступно розповів про причини

Мабуть, ви стикалися з ситуацією, коли радість від вирощування розсади затьмарюють неприємні сюрпризи. І одним із найпоширеніших є мошки – крихітні крилаті "мешканці", які порушують всю гармонію.

Чому вони з’являються і як уникнути їхньої навали? Ми поцікавилися також, що сприяє оселенню та розмноженню незваних гостей і ось що з’ясували.

Холодне застійне повітря

Всі розуміють, що розсада, як і будь-яка рослина, любить свіже, помірно тепле середовище. Тож якщо приміщення недостатньо провітрюється, повітря стає застійним і прохолодним, а це стає ідеальними умовами для розмноження комах. Вологість же у поєднанні з низькою температурою створює сприятливий мікроклімат для їхнього розмноження.

Волога та холодна земля

Надмірне зволоження ґрунту – це ще одна часта помилка садівників. Занадто вологий та ще й прохолодний ґрунт стає комфортним місцем для личинок мошок. Вони розмножуються напрочуд блискавично, поглинаючи залишки органіки, і поступово починають шкодити корінню розсади.

Ґрунт без знезараження

Якщо ви використовуєте ґрунт, який не пройшов попереднього знезараження, ви можете випадково принести до свого городу “непрошених гостей”, бо там часто залишаються яйця або личинки комах, які активуються при першому ж зволоженні.

Небажане сусідство

Розсада, що росте поруч із рослинами, вже ураженими комахами, має високі шанси “підхопити” шкідників, бо мошки швидко мігрують з одного горщика в інший, шукаючи сприятливіші умови для розмноження.

Отже, підіб’ємо підсумок.

Причини появи на розсаді комах

Щоб ваша молоденька розсада залишалася здоровою, дотримуйтесь кількох простих правил:

  • Регулярно провітрюйте приміщення.
  • Ґрунт має бути злегка вологим, але не перенасиченим водою.
  • Перед посадкою обробіть землю гарячою водою, парою або прожарте її в духовці.
  • Якщо помітили мошок на інших горщиках, ізолюйте їх і обробіть спеціальними засобами.

Популярне

Подібні новини