Для когось яєчна шкаралупа — це звичайні кухонні відходи. Але розумні господарі знають, що вона є справжньою знахідкою для городу. Проте є один важливий нюанс: недостатньо просто розсипати шкаралупу по ділянці. Звісно, ніхто не забороняє вам так зробити. Але навряд від того ви отримаєте бажану користь.
Та спершу треба розібратися, чим же цінується яєчна шкаралупа. Найголовніше її “багатство” — це кальцій. Його шкаралупа містить найбільше серед усіх органічних добрив. Але й інші корисні мікроелементи в яєчній шкарлупі також присутні. Тому виходить щось на кшталт універсального та комплексного підживлення.
Ключовий момент у підготовці добрива — це правильне очищення шкаралупи. Якщо ви просто розбили яйця, то цього недостатньо. На шкаралупі все ще залишається трохи білка, який з часом почне псуватися та призведе до появи неприємного запаху. Тож спершу шкаралупи гарно промийте під проточною водою.
Після миття шкаралупу треба гарненько просушити. Найпростіший спосіб — розкласти на батареї. За добу вона має висохнути. Якщо на батареї розкладати незручно, то можна використовувати духовку чи просто залишити на протязі (але це забере більше часу). Головне — дочекатися повного висихання.
Починати готувати добриво можна тоді, коли зібрався принаймні 1 кг шкаралупи. Але краще накопичити більше. Складіть її всю між двома шматками тканини чи клейонки. Качалкою добре розбийте всі великі шматки — так їх буде простіше молоти далі. Потім все це подрібніть у кавомолці або ж у м’ясорубці.
Наступний етап — застосування. Щоб добриво було багатшим на поживні речовини, треба змішати шкаралупи з деревним попелом, а потім запекти в духовці при температурі 200°C. Достатньо прогрівати добриво близько 10 хвилин. Що стосується співвідношення шкаралупи та попелу, то воно має бути рівним.
Готове добриво виходить дуже поживним. Тут і кальцій, і фосфор, і калій з магнієм. Використовувати його можна по-різному. Якщо хочете, то мульчуйте ним грядки. Або насипайте в лунки при посадці рослин. Можна також все розвести водою та настояти, щоб зробити поживний полив для городини чи квітів.