Думала, що кума жартує, але “загуглила” і здивувалася: чому пити молоко після 50-ти – погана ідея

Якщо ви неодноразово замислювалися над тим, чи корисне молоко для вашого здоровʼя та які наслідки може мати його вживання, саме час розібратися у цьому питанні.

Вживати молочні продукти в зрілому віці чи ні – питання, яке й досі обговорюється і серед звичайних людей, і серед фахівців із області харчування. Хтось вважає, що молоко – це відмінне джерело кальцію, який так необхідний для міцності кісток та зубів, а хтось заперечує всі корисні властивості для організму після 35 років. Пропонуємо розставити всі крапки над “і”.

З віком у багатьох людей знижується кількість ферменту лактази. Це може призводити до непереносимості лактози, що проявляється здуттям живота, дискомфортом та іншими розладами після вживання молока. У таких випадках варто обмежити себе у цьому продукті або обрати альтернативні – без лактози, яких вже так багато на полицях магазинів.

Експерти розповіли, чи варто вживати молочні продукти літнім людям
Експерти розповіли, чи варто вживати молочні продукти літнім людям

Однак, якщо людина поважного віку добре переносить молочні продукти, їх включення до раціону може бути цілком корисним. Молоко містить білок, кальцій, вітаміни, які сприяють зміцненню кісток, підтримці мʼязів та нормальному функціонуванню нервової системи.  Деякі фахівці вважають, що регулярне вживання молока можуть навіть сповільнювати процеси старіння мозку.

Варто враховувати жирність продукту при його виборі. Уникайте вживання надто жирного молока і зовсім знежиреного. Перше підвищує кількість вживання насичених жирів, що підвищує ризик серцево-судинних захворювань, а друге не несе жодної користі для вашого організму. Знайдіть “золоту середину” і обирайте молоко із жирністю приблизно 2,5%.

Експерти розповіли, чи варто вживати молочні продукти літнім людям
Експерти розповіли, чи варто вживати молочні продукти літнім людям

У підсумку, рішення щодо вживання молочних продуктів у літньому віці має бути індивідуальним і базуватися на особистій переносимості та загальному стані здоровʼя. Перед внесенням змін до раціону харчування рекомендуємо проконсультуватися з лікарем або дієтологом, щоб забезпечити оптимальний баланс поживних речовин та уникнути можливих негативних наслідків. Бажаємо вам міцного здоровʼя!

Популярне

Подібні новини