Коли після восьми годин за монітором шия дерев’яніє, а поперек стає нерухомим, наче залізобетонна плита, саме час згадати: тіло створене для активності, а не для стільця. На щастя, навіть 10-15 хвилин вправ, якщо виконувати їх щодня, можуть виправити проблему. Для цього не потрібно ні спортивного одягу, ні додаткового місця, ні інвентарю. Достатньо лише трішки вільного часу та бажання почуватися краще.
Почніть з розминки стегон. Станьте біля стіни, поставте одне коліно на згорнутий плед або ковдру, щоб було м’якше, а іншу ногу виставте перед собою. Стопу, яка заведена назад, підтягуйте до сідниці, одночасно з цим напружуючи її. Затримайтеся на 30 секунд та поміняйте сторону. Зробіть 4-5 підходів.

Далі — поза дитини. Сядьте на п’яти, опустіть груди на коліна, а руки витягніть вперед. Шия має бути розслаблена, дихання повільне. Трішки тягніться руками вперед. Ця позиція не лише зніме напругу з хребта, але й заспокоїть вас, що особливо доречно після купи роботи чи онлайн-зустрічей.
Для грудної клітини та плечей ідеально підійде вправа біля стіни. Кулаки стисніть, лікті тримайте під прямим кутом та упріться ними в стіну, ніби намагаючись її “штовхати”. Важливо при цьому не прогинати поперек. Між лопатками ви маєте відчути напругу. Якщо вона є, то значить все робите правильно. Затримайтеся в цій позі 30 секунд. Повторіть вправу 4-5 разів. Вона особливо корисна для тих, хто звик сутулитися на роботі.

Після цього перейдіть до “ходячої” планки. Для неї треба зайняти позу, як для звичайної планки, а потім почергово підтягувати коліна до рук. А коли цей тип планки здаватиметься вам легким, то можете перейти до “ведмежої” планки, де значно більша амплітуда рухів, яка включає також руки.
На завершення — місток із розтяжкою. Лежачи на спині, підніміть таз вгору, напруживши сідниці, і потягніться однією рукою за голову, ніби хочете дістати щось з протилежної сторони. Тобто правою рукою треба тягнутися вліво, лівою — вправо. Затримайтесь на кілька секунд і поверніться у вихідне положення. Повторіть для кожної сторони 4-5 разів.