Маленькі діти часто застуджуються, іноді від 8 до 10 разыв щороку до того, як їм виповниться 2 роки. Застуди частіше виникають восени і взимку, коли діти знаходяться в приміщенні і знаходяться в тісному контакті один з одним, тому може здатися, що ваша дитина застуджується одну за одною всю зиму.
Якщо дитина часто застуджується, це не ознака слабкої імунної системи. Це просто означає, що він схильний до дії багатьох вірусів. Єдина причина перевірити імунну систему дитини – це те, що застуда часто призводить до більш серйозних проблем.
Що викликає нежить при застуді?
Нежить зазвичай починається, коли починає поліпшуватися застуда. Коли вірус застуди вперше вражає ніс і носові пазухи, з носа починає виділятися багато прозорого слизу. Цей слиз допомагає вимити вірус з носа і носових пазух. Через два-три дні, коли тіло пручається, слиз набуває білий або жовтий колір.
У міру того, як бактерії, які зазвичай живуть в носі, знову відростають, вони змінюють колір слизу на зеленуватий. Це нормально. Це не означає, що у вашої дитини інфекція, яку потрібно лікувати за допомогою ліків, таких як антибіотики.
Чи потрібно лікувати нежить?
Ні. Нежить, кашель, лихоманка, головний біль і м’язові болі можуть турбувати вашої дитини під час застуди, але ліки не змусять їх зникнути швидше. Може допомогти випарник з прохолодним туманом або можна промивати ніс фізіологічним розчином.
Чому б не приймати антибіотики?
Прийом антибіотиків, які насправді не потрібні організму, може бути шкідливим. Після кожного прийому антибіотика у вашої дитини збільшується ймовірність того, що в носі будуть стійкі мікроби. Якщо ваша дитина знову заразиться, швидше за все, це вже будуть стійкі мікроби, які не зможуть вбити звичайні антибіотики. Якщо ваша дитина заразилася стійким мікробом, можливо, буде потрібно використовувати більш дорогі та сильні антибіотики або навіть антибіотики, які доведеться вводити в лікарні.
Оскільки нежить зазвичай проходить сама по собі, краще почекати і приймати антибіотики тільки при необхідності.