Дієтолог Депшіха Агарвал каже, що є ймовірність того, що дитина буде мати надмірну вагу або ожиріння в підлітковому і дорослому віці.
Чому так відбувається?
«Ожиріння підкрадається через надлишок калорій, що перевищує те, що потрібно організму протягом тривалого часу. І це відбувається ненавмисно, головним чином через швидкий доступ до нездорової їжі, малорухоме дозвілля, великий розмір порцій, прийняття дітьми рішень про їжу, зниження фізичної активності. Батьки відіграють важливу роль в моделюванні вибору дитиною продуктів харчування, проведення дозвілля і навколишнього середовища в цілому», – каже Депшіха.
Дієтологи кажуть, що потрібно пам’ятати, що дітям потрібно зберігати інтерес і радість від їжі. Вона вважає, що в раціоні дитини повинно бути розумне управління калоріями, оскільки вони вимагають достатньої кількості енергії та інших поживних речовин для росту і розвитку. Дієтолог ділиться простими кроками, які допоможуть вилікувати дитяче ожиріння.
Рекомендації
Виключіть зайвий цукор з раціону, замінивши газовані напої з високим вмістом цукру свіжими фруктовими та овочевими соками, компотами, або чаєм. Уникайте додавання цукру в пластівці і напої. Понад 27% загальної кількості споживаної енергії пов’язано з небажаним перекусом чіпсів і цукерок.
Заохочуйте їсти фрукти або горіхи в якості закуски. Це не означає, що дитині ніколи не можна їсти чіпси і солодощі. Але їх слід приймати як частування і розумно включати в збалансований раціон. Це розвине правильне ставлення до здорової їжі.
Ніколи не дозволяйте їсти, коли їм нудно. Необхідно, щоб вони дізналися про важливість харчування.
Встановіть регулярний режим харчування, включаючи сніданок. Ця практика допоможе прискорити основний метаболізм дитини, і він буде залишатися активним протягом дня.
Заохочуйте дітей пити багато води. Два літри кожен день – це ідеально.
Обмежте час перегляду телевізора або відео не більше ніж дві-три години на день.
У дітей бувають перепади настрою. В один прекрасний день вони насолоджувалися одним блюдом, а в іншій – навпаки. Батьки повинні бути терплячими і розуміючими. Завжди запитуйте їх вибір перед приготуванням їжі і не змушуйте їх. Надалі в них можна буде вносити зміни.
Заохочуйте дітей брати участь в приготуванні обіду.
Хваліть дитину, коли він зробить правильний вибір.
Постарайтеся зробити блюдо привабливим, різноманітним за кольором, текстурі і смаку. Наприклад, в просту вівсяну кашу можна додати родзинки, мигдаль, малину і одну столову ложку насіння Чіа і насіння льону для хрусткої скоринки.
Уникайте упакованих закусок, оскільки в них відсутні важливі поживні речовини і вони містять багато цукру, натрію і насичених жирів.
Постарайтеся включити в щоденний раціон вашої дитини продукти, багаті омега-3 жирними кислотами, наприклад, морепродукти, такі як лосось і тунець, оливкова олія, насіння льону, кунжут, насіння гарбуза, соя і волоські горіхи. Це допоможе підвищити ефективність імунної системи дитини.
Проводьте час разом, займаючись фізичними вправами.