З урахуванням нинішньої екології у більшості людей нашої країни є проблеми зі здоров’ям щитовидної залози, особливо її функція занижена у жителів великих міст. Саме тому сьогодні ми поговоримо про те, на що впливає робота даного органу і розберемося з тим, чи ефективні домашні тести на перевірку йододефіциту.
Що робить щитовидка
Ні для кого не секрет, що захворювання щитовидки виводять з ладу весь організм. Справа в тому, що вона виділяє тиреоїдні гормони, які відповідають за безліч життєво важливих функцій. Вони сприяють нормальній роботі жовчного міхура, печінки, шлунково-кишкового тракту, регулюють роботу мозку, від них залежить стан нашої нервової і серцево-судинної системи. До всього іншого, ці гормони впливають ще й на репродуктивну функцію. Погодьтеся, список значний.
Симптоми гіпотиреозу
Гіпотиреоз — це зниження функції щитовидної залози, в результаті якого спостерігається дефіцит йоду. Виявляється такий стан наступними симптомами:
- постійно холодні руки і ноги;
- сухість і блідість шкіри;
- випадіння волосся;
- набряклість очей і кінцівок;
- зниження тональності голосу;
- різкий набір ваги через уповільнений метаболізм;
- здуття живота, запори;
- слабкість;
- швидка стомлюваність.
Ознаки гіпертиреозу
Гіпертиреоз — це навпаки надлишкове вироблення щитовидкою тиреоїдних гормонів. Через це порушуються практично всі системи органів, а симптоматика помітно знижує якість життя хворого:
- втрата ваги при збереженні апетиту і колишнього режиму харчування;
- тривожний стан;
- депресія;
- тремор пальців і кистей рук;
- порушення травлення;
- підвищена пітливість і стомлюваність;
- тахікардія, аритмія;
- візуально помітне збільшення залози, що змінює контури шиї.
Чому тест з йодною сіткою неефективний
Напевно в мережі ви хоча б раз бачили поради про те, як визначити дефіцит йоду в організмі, а значить і перевірити, чи немає у вас проблем з роботою щитовидки. Для цього пропонують намалювати на зап’ястях йодну сітку і перевірити, як швидко вона зійде. Нібито, чим швидше пляма посвітлішала і зникла, тим більша ймовірність, що у вас нестача цього мікроелемента.
Насправді ж те, наскільки швидко йод вбирається у шкіру залежить ще і від температури тіла і навколишнього повітря, а ось до його засвоєння організмом це не має ніякого відношення. Виявити відхилення в роботі залози можна тільки за допомогою лікаря і аналізів на гормони, тому не займайтеся самолікуванням і проходьте регулярні обстеження в лікарні. Будь-яку хворобу простіше запобігти, ніж лікувати.