Ні для кого не секрет, що нормальну роботу щитовидної залози в більшій мірі забезпечує саме йод. Крім того, він сприяє спалюванню калорій, перетворюючи їх на енергію, зміцнює волосся, знижує ризик розвитку онкологічних захворювань і ще багато чого іншого. Особливо стежити за рівнем йоду в організмі повинні вагітні жінки, оскільки, за даними ВООЗ, його дефіцит є однією з основних причин затримки розумового розвитку у новонароджених дітей.
Пропонуємо вам познайомитися зі списком йодовмісних продуктів, більшість з яких знайдеться на кожній кухні. Додавши їх в свій раціон, ви захистите себе від депресії, набору зайвої ваги і мозкової втоми, до чого призводить брак цього мікроелемента.
Журавлина
У такій маленькій кислій ягідці міститься велика кількість корисних речовин, включаючи і йод. Робіть з нею випічку, салати і соуси, пийте журавлинний морс і тоді ваша добова норма буде забезпечена.
Полуниця
Про неї можна сказати рівно те ж саме, що і про журавлину. До речі, полуницю можна вживати як свіжу, так і заморожену або навіть сушену, оскільки в ній зберігаються всі вітаміни і мінерали в будь-якому вигляді.
Чорнослив
Крім того, що чорнослив є джерелом мікроелемента для здоров’я щитовидки, він також перешкоджає розвитку раку, регулює рівень глюкози в крові, запобігаючи ожирінню і цукровому діабету II типу, знижує кількість шкідливого холестерину і зміцнює кістки.
Морська капуста
Всього лише в 100 грамах морської капусти міститься удвічі більше добової норми йоду, тому без неї наш список просто не міг обійтися. Ще за рахунок низької калорійності вона стане знахідкою для тих, хто постійно худне.
Морепродукти
Високий відсоток даного мікроелемента в риб’ячому жирі, печінці тріски, лососі, морському окуні, кальмарах, устрицях, мідіях, креветках і крабах. Найбільш корисними в цьому плані є устриці, оскільки їх можна їсти в сирому вигляді. Також невелика кількість йоду є в тунці, оселедці, хеку, минтаї, мойві, сардинах, камбалі, сомі і горбуші.
Індичка
Це дієтичне м’ясо є ще одним джерелом йоду, а також калію, цинку, кальцію, заліза, фосфору і вітаміну B. Намагайтеся регулярно готувати страви з індички, поєднуючи смачне з корисним.
Картопля
Картопля точно є на кожній кухні. При цьому далеко не всі знають, що в одній картоплині міститься половина добової норми мікроелемента. Невеличка порада — цей овоч найкраще запікати разом зі шкіркою.