Багато хто думає, що достатньо лише випрямитися і тоді після роботи за комп’ютером тіло не буде затікати, а голова не болітиме. Насправді ж цього мало, тому приберіть від обличчя ліву руку і приступайте до читання покрокового керівництва з приводу того, як правильно сидіти перед монітором так, щоб горбитися не хотілося.
Рекомендації
Як не дивно, але однією спиною тут справа не обмежується, оскільки важливо положення всього вашого тіла. Таким воно повинно бути:
- Тримайте спину і шию рівно, вам при цьому має бути зручно. Якщо будете нахиляти шию вперед, спровокуєте проблеми з кровообігом, що дасть про себе знати головним болем. Підберіть зручне для себе крісло і підкладіть під поперек подушку.
- Руки не повинні згинатися в зап’ястях, лежачи на клавіатурі, а лікті зігніть під кутом приблизно в 90 градусів.
- Якщо ноги будуть розташовані незручно, то у вас не вийде випрямити спину і шию. Стопи повинні рівно стояти на підлозі з зігнутими перпендикулярно колінами. Налаштуйте для цього стілець по висоті, можна використовувати подушки і навіть підставку для ніг.
- При погляді на екран ви не повинні піднімати або опускати голову, намагайтеся дотримуватися відстані від очей до монітора в 50-70 сантиметрів. У випадку з довгою роботою за ноутбуком можна підключити окрему клавіатуру, а сам ноутбук використовувати в якості екрану.
Що щодо висвітлення?
Зрозуміло, що якщо світло буде безпосередньо падати на монітор, то з’являться дратівливі для очей відблиски. У зв’язку з цим обладнайте місце так, щоб сонячні промені не потрапляли на вашу робочу зону, на вікна повісьте штори, замінити їх можна на жалюзі.
Не забувайте про відпочинок
Працювати за комп’ютером весь день не можна, хоча в реальності все ж доводиться. Тому, крім перерахованих рекомендацій, намагайтеся кожну годину перериватися на розминку для очей і тіла, а після роботи необхідно влаштовувати собі активний відпочинок замість ледачого лежання на дивані.