З настанням тепла багато людей вибираються на природу, де вже активізувалися паразити. Крім того, в умовах пандемії коронавірусу цілі сім’ї перебираються на дачі, де така ж висока ймовірність зустріти кліща. Раніше ми вже писали про те, як правильно і безпечно витягти його в домашніх умовах, а сьогодні розповімо, як розпізнати бореліоз, якщо раптом вас вкусив заразний паразит.
Що таке бореліоз або хвороба Лайма
Ця інфекція небезпечна своїми ускладненнями — якщо запустити лікування, постраждають серцево-судинна та нервова системи, а також опорно-руховий апарат. Захворювання підступно тим, що на перших етапах його легко прийняти за звичайну вірусну застуду, адже спочатку підвищується температура тіла, можуть виникати скутість і ломота в м’язах, шкірна реакція, швидка стомлюваність, лихоманка, головний біль і озноб.
Симптоми серйозного ураження нервів, серця або суглобів дають про себе знати через місяць-півтора. Кліщі в Україні найчастіше переносять саме бореліоз, який здатний приводити до паралічу всього літа і навіть до летального результату.
Варто відзначити, що в слині кліщів містяться анестезуючі речовини, за рахунок чого укус можна і не відчути. З огляду на це, після прогулянки на природі ретельно оглядайте і свій одяг, і себе.
Як його розпізнати і коли без лікаря не обійтися
Попадання в людський організм збудника хвороби Лайма можна запідозрити за специфічною реакцією на шкірі навколо місця присмоктування паразита. Називається вона мігруючою еритемою і являє собою почервоніння, що збільшується в діаметрі, іноді від області укусу воно розходиться у вигляді кільця. Якщо раптом ви помітили щось подібне у себе — терміново зверніться за медичною допомогою.
Майте на увазі, що такий симптом проявляється не у всіх випадках — приблизно половина заражень протікають без нього. Тоді бореліоз діагностують уже на більш серйозній стадії, коли упущений період найбільш ефективного лікування антибіотиками.
Щоб упевнитися, що кліщ нічим вас не заразив, після його вилучення відвезіть комаху в лабораторію, вона повинна бути живою, а потім і самі здайте кров на антитіла. Так ви знизите ризики для власного здоров’я, навіть якщо в підсумку виявиться, що паразит не був заразним.