Чим корисний небулайзер і як правильно ним користуватися

Одним з найбільш дієвих методів лікування хвороб дихальних шляхів вважають інгаляції небулайзером. Давайте розберемося, як правильно їх робити.

Одним з найбільш дієвих методів лікування хвороб дихальних шляхів вважають інгаляції. Справа в тому, що розпорошені на мікроскопічні частинки ліки набагато швидше добираються до потрібних зон, внаслідок чого результативність подібної терапії набагато вища, ніж якщо хворий буде просто пити сиропи і таблетки. До того ж інгаляція прямо впливає на уражені ділянки, минаючи довгий шлях прийому засобу через шлунок.

Що можна лікувати небулайзером

Лікуванню ингаляціями піддається досить широкий список хвороб:

  • ГРЗ, включаючи гайморит, ларинготрахеїт, фарингіт, риніт;
  • хронічні бронхіт, риніт;
  • грибкові ураження верхніх дихальних шляхів;
  • бронхіальна астма;
  • різноманітні алергії;
  • професійні хвороби дихальних шляхів, наприклад, шахтарів і хіміків.

Особливо про наявність небулайзеру вдома варто задуматися сім’ям з маленькими дітьми, які часто застуджуються.

Що стосується кашлю — в основному інгаляції проводять при сухому кашлі, що супроводжується неприємним першінням в горлі, хоча інгаляційній терапії добре піддається і вологий кашель. Конкретні препарати може призначити тільки лікар.

Робимо інгаляції правильно

Давайте познайомимося з обов’язковими до дотримання правилами використання небулайзерів:

  1. Приступайте до інгаляції через годину-півтори після їжі і занять спортом. Крім того, протягом години до і після неї заборонено курити.
  2. Під час процедури просто спокійно сидіть, не відволікаючись при цьому на розмови і навіть читання.
  3. Вибирайте одяг, який не буде стискати шию, щоб не утрудняти дихання.
  4. При хворобах носоглотки вдихайте ліки носом, використовуючи маску або ж призначені для цього насадки. В інших випадках вдохи потрібно робити ротом, затримуючи дихання перед видихом на пару секунд.
  5. Після процедури прополощіть рот ледве теплою кип’яченою водою. Якщо ви надягали маску, додатково промийте обличчя і очі.
  6. Після закінчення інгаляції ще хвилин 15-20 не слід розмовляти, пити і їсти.
  7. В добу проводити такого роду терапію з лікарськими препаратами можно не більше трьох разів.
небулайзер
Небулайзер

Коли користуватися небулайзером не можна

Як і будь-яке лікування, інгаляції теж мають протипоказання. До них відносяться схильність до носових кровотеч, кровохаркання, гнійна ангіна, різноманітні патології дихальної системи, непереносимість окремих засобів, стани після інсульту головного мозку і інфаркту міокарда, гіпертонія, серцева недостатність.

Таким чином, в кожному конкретному випадку перед застосуванням небулайзера обов’язково консультуйтеся з лікарем, а також не забувайте користуватися інструкцією, щоб не допускати помилок.

Популярне

Подібні новини