У лікарню Кривого Рогу по швидкій доставили 58-річну жінку, яка була в дуже важкому стані. Однак надати їй необхідне лікування лікарям не вдалося – вона померла в приймальному відділенні. Померлої поставили діагноз – ботулізм.
Виявилося, що вся справа все в неправильно приготованій рибі. Жінка готував страву з порушенням технології приготування, коли вона готувала до готування ляща з ікрою, вона не видалила повністю нутрощі і не промила як слід.
Перші тривожні симптоми жінка відчула вже наступного дня після того, як з’їла рибу – її нудило, рвало. Жінка відчувала сильну втому, сухість у роті і у неї двоїлось в очах.
Тільки через три дні після отруєння, жінка вирішила звернутися в лікарню. Але було вже занадто пізно.
Тому дуже важливо знати, як уникнути зараження ботулізмом. Про це ми розповімо далі.
Що це таке?
Ботулізм – рідкісне, але серйозне паралітичне захворювання, що викликається нервовим токсином, що виробляється бактерією Clostridium botulinum. Людський ботулізм в основному викликається чотирма з семи відомих типів бактерій Clostridium botulinum: типи A, E, рідше F і, можливо, G.
Які симптоми ботулізму?
Симптоми ботулізму можуть включати:
- роздвоєння в очах;
- помутніння зору;
- опущені повіки;
- невиразна мова;
- утруднення ковтання;
- сухість в роті;
- м’язова слабкість і млявий, симетричний, спадний параліч.
Все це симптоми паралічу м’язів, викликаного бактеріальним токсином. При відсутності лікування ці симптоми можуть прогресувати до паралічу шиї, рук, дихальних м’язів, тулуба і ніг.
Немовлята з ботулізмом виглядають млявими, погано харчуються, страждають запорами, слабо плачуть і демонструють низький м’язовий тонус.
При харчовому ботулізму симптоми зазвичай проявляються через 12-36 годин після вживання зараженої їжі, але можуть виникати вже через шість годин або навіть через 10 днів. Спочатку можуть бути присутніми блювота, запор або діарея.
При наявності цих симптомів у вас, або ваших рідних негайно зверніться до лікарні.
Заходи профілактики
Всі консерви повинні бути правильно оброблені і приготовані. Люди, що займаються консервацією в домашніх умовах, повинні дотримуватися суворих гігієнічних процедур, щоб зменшити забруднення продуктів.
Оскільки токсин ботулізму руйнується під впливом високих температур, людям, які їдять консервовані в домашніх умовах продукти, слід розглянути можливість кип’ятіння їжі протягом 10 хвилин перед вживанням в цілях забезпечення безпеки.
Забороняється відкривати опуклі контейнери, а також не можна їсти або навіть пробувати продукти з незвичайним запахом. Консерви з опуклими кришками слід викинути.
Не давайте мед дітям молодше 12 місяців.