Типи психічних розладів, які зараз найпоширеніші

Про психічне здоров'я кажуть акуратно. Це завжди тема для тихих розмов, в той час як фізичне здоров'я знаходиться в центрі уваги. Але є речі, які необхідно знати.

Завдяки більшому усвідомленню і діалогу по цій темі люди відкриваються, щоб обговорювати, усвідомлювати і підходити до лікування психічних захворювань, які раніше були табу.

Аруба Кабір, психіатр, консультант і засновник Enso Wellness, каже: «Завдяки постійним зусиллям різних верств суспільства, повільно, але неухильно зростає поінформованість про психічне здоров’я».

Хоча розмови важливі, також важливо знати про деякі з найбільш поширених захворювань:

1. Розлади настрою.

Розлад настрою – це загальний термін, який фахівці охорони здоров’я використовують для опису всіх типів депресії і біполярних розладів. Діти, підлітки і дорослі можуть страждати від різних розладів настрою; однак у дітей їх складно визначити чи діагностувати, оскільки вони не здатні пояснити, що вони відчувають. Найбільш поширеними типами афективних розладів є:

  • велика депресія;
  • дистимія – хронічний депресивний і дратівливий настрій, що триває не менше двох років;
  • біполярні розлади;
  • розлади настрою, викликані вживанням психоактивних речовин.

2. Тривожні розлади.

Тривога і тривожні розлади не виникають відразу. Це характеристики повсякденної поведінки, вважає Кабір: «Занепокоєння можна розглядати як звичайну емоцію або почуття, яке людина відчуває у відповідь на повсякденні тригери. Але коли ці емоції постійні, надмірні і ірраціональні і впливають на здатність людини функціонувати, тривога перетворюється в розлад. Загальні ознаки, які можна спостерігати в таких умовах, – це побоювання, замішання, нездатність прийняти рішення, почуття дискомфорту в певних ситуаціях, фізичні симптоми, такі як потовиділення, прискорене серцебиття, м’язову напругу, утруднене дихання і багато інших, соціальна незручність і багато інших».

Фактично, він також вважає, що тривожність або будь-який психічний розлад вимагає уваги, тому що це розлади способу життя, які можна легко контролювати і долати невеликими змінами в розпорядку дня, і їх усунення на початкових етапах дуже важливо.

3. Розлади особистості.

Згідно з дослідженням Американської психіатричної асоціації, проведеному в 2013 році, особистість – це образ мислення, почуттів і поведінки, який відрізняє людину від інших людей. На особистість людини впливають досвід, навколишнє середовище (оточення, життєві ситуації) і успадковані характеристики. Особистість людини зазвичай залишається незмінною з плином часу.

Розлад особистості – це спосіб мислення, почуттів і поведінки, який відхиляється, викликає дистрес або проблеми з функціонуванням і триває з плином часу. До різних типів розладів особистості відносяться:

  • антисоціальний розлад особистості: при цьому людина ігнорує або не підкоряється суспільним нормам і порушує права інших;
  • уникаючий розлад особистості: людина, що страждає цим, боязка, відчуває себе неповноцінною і надзвичайно чутлива до критики;
  • істеричний розлад особистості: зразок прагнення до уваги, і вони часто відчувають себе некомфортно, якщо не знаходяться в центрі уваги;
  • нарцистичний розлад особистості: стан, при якому людина одержимо думає про себе, роздуває почуття власної значущості і у нього відсутня співчуття.

4. Психотичні розлади

Психотичні розлади – це психічні розлади, при яких особистість людини сильно збита з пантелику, і ця людина втрачає зв’язок з реальністю.

Найпоширенішим психотическим розладом є шизофренія. Пацієнти з цим захворюванням відчувають зміни в поведінці, марення і галюцинації, які тривають більше шести місяців. У людей з діагнозом цього типу розладу часто спостерігаються зниження соціальної активності, навчання і роботи.

Інший розлад, що має схожі риси, – це шизоаффективний розлад, при якому спостерігається як психоз, так і розлади настрою, які можуть викликати галюцинації, параною і навіть марення. Послідовна терапія і призначені ліки можуть допомогти стримати захворювання.

психічні захворювання
Психічні захворювання
14 днів з Анітою Луценко:  Меню+Спорт

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини