Чи заразна кропив’янка для оточуючих і як її лікувати

Якщо на шкірі з'явилися дрібні висипання червоного кольору, схожі на пухирці і вони сверблять, то це, ймовірно, кропив'янка. Ця проблема зустрічається досить часто.

З кропив’янкою хоча б раз в житті стикається кожна людина в світі, тому вона вважається однією з найпоширеніших шкірних хвороб. Проявляється вона сильно зудячими і плоско піднятими блідо-рожевими пухирями, які на вигляд схожі на опіки від кропиви, тому її так і називають. Серед інших назв захворювання — кропив’яна лихоманка, кропив’яний висип і уртикарія. У нашій сьогоднішній статті ми спробуємо розібратися, заразна вона, через що з’являється і як її лікувати.

Причини кропив’янки

Для початку варто відзначити, що ця хвороба має алергічний характер, тому основний чинник, що призводить до її розвитку — реакція на алерген. В його ролі можуть бути:

  • продукти харчування;
  • лікарські засоби;
  • ультрафіолет;
  • синтетичні тканини;
  • сильний стрес;
  • пилок рослин;
  • шерсть домашніх тварин;
  • дорожній пил;
  • засоби побутової хімії.

Крім перерахованого, захворювання може виникнути навіть якщо ви приймали гарячу ванну або отримали різке охолодження тіла, носили вузьке взуття, одяг, аксесуари, займалися посиленим фізичним навантаженням.

Кропив'янку може викликати навіть тугий ремінець від наручних годинників
Кропив’янку може викликати навіть тугий ремінець від наручних годинників

Варто відзначити, що кропив’янка іноді може бути сигналом інших проблем зі здоров’ям, наприклад, інфекційного гастриту, інших порушень в роботі шлунково-кишкового тракту, хронічного тонзиліту, печінкової недостатності. У таких випадках уртикарія відрізняється хронічним перебігом з менш вираженими симптомами, а загострень практично не буває.

Механізм дії патології

Запальна реакція виникає через викид в кров гістаміну — біологічно активної речовини, яка регулює алергічні реакції. Також він викидається, наприклад, після травми, через що з’являється набряк. В цілому гістамін прискорює регенерацію клітин і захищає їх від інфекцій, проте іноді він виробляється без особливих на те причин, як часто і при кропив’яній лихоманці.

Як зрозуміти, що це кропив’янка

Кропив’яні пухирі легко розпізнати — на шкірі з’являються почервоніння і набряки, які сверблять. Висипання бувають на різних частинах тіла, включаючи руки, ноги, обличчя, спину і навіть статеві органи.

Зрозуміло, що це не найприємніший стан, проте він не представляює загрози для життя, головне, щоб до нього не приєднався набряк Квінке. Він небезпечний тим, що може перекривати доступ кисню до легень, через що людина почне задихатися.

Кропив'янка на спині
Кропив’янка на спині

Заразна вона і чи може передаватися від батьків до дітей

З огляду на причини виникнення і механізм дії, кропив’янка не заразна. Що стосується генетичної схильності, то і тут вона не передається. При цьому якщо хтось із батьків алергік, значить і у дитини з великою ймовірністю буде підвищена імунна реакція на різного роду подразники, хоча не факт, що прояв буде саме у вигляді кропив’яної лихоманки.

Лікування

Акцентуємо вашу увагу на тому, що самолікуванням займатися ні в якому разі не можна, інакше можна тільки нашкодити. При виявленні симптомів обов’язково зверніться до лікаря.

Прийом у лікаря

Зазвичай лікування починається з виключення факторів, що провокують хворобу. Також пацієнтам прописують дієту без всіляких алергенів і призначають прийом антигістамінних препаратів. А ось хворі з набряком Квінке вимагають екстреної допомоги, тому будьте уважні до свого здоров’я і в разі чого викликайте швидку.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини