9 найнебезпечніших бактерій, які загрожують людству

Всі ми знаємо про існування як корисних, так і небезпечних бактерій. Деякі з останніх загрожують людству навіть з урахуванням сучасної медицини.

Звичайно, бактерії бувають корисними, але ще вони бувають небезпечними. Наукове співтовариство передбачає, що до 2050-го року смертність від бактеріальних захворювань може перевищити онкологію. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо про найнебезпечніші з них.

1. Clostridium botulinum — ботулізм

Це важка хвороба, що вражає нашу нервову систему. Зазвичай до летального результату призводить параліч дихальних м’язів і як наслідок гіпоксія, тобто кисневе голодування.

2. Escherichia coli — кишкова паличка

В організмі як людини, так і тварин досить часто зустрічаються безпечні штами цих бактерій, проте існують патогенні різновиди, які призводять до непоправного. Небезпека в тому, що кишкова паличка згубно впливає на слизову кишечника і еритроцити, тобто червоні кров’яні тільця. В якості профілактики зараження уникайте контакту з брудною водою, ретельно мийте руки, фрукти і овочі, а також будьте уважні з прожаркою м’яса.

3. Vibrio Cholerae — холера

Одна з найбільш смертоносних бактерій, оскільки пов’язана з хронічною діареєю і блювотою, що призводить до сильного зневоднення. Значна втрата води і солей, що виводяться разом з нею може виявитися фатальною. При відсутності лікування хворі на холеру гинуть в половині всіх випадків зараження.

4. Salmonella typhi — черевний тиф

Це захворювання вражає шлунково-кишковий тракт, селезінку, печінку, кровоносні судини, викликає інтоксикацію. Симптоматика черевного тифу така — висока температура тіла, сильні болі в животі, мігрень, слабкість. Через важкі ускладнення можливий летальний результат.

5. Clostridium tetani — правець

Правцева паличка руйнівна для нервової системи — людина страждає від довгих і болісних судом, страху їх повторення, а через труднощі у відкритті щелепи починається голодування і зневоднення. Навіть при наданні пацієнтам медичної допомоги смертність від правця коливається в межах від 40% до 70%.

Вчені вивчають бактерії

6. Staphylococcus aureus — золотистий стафілокок

Серед усіх поширених стафілококів цей найнебезпечніший, оскільки бактерії часто провокують шкірні та кісткові інфекції, пневмонію, зараження серцевих клапанів, менінгіт, сепсис. Перший час зі збудником боролися антибіотиками, але з часом він мутував і став стійким до ліків.

7. Treponema pallidum — сифіліс

Якщо не почати лікування вчасно, сифіліс прогресує до третьої стадії, що викликає незворотні зміни в організмі — розвивається глухота, сліпота, параліч, з’являються візуальні і слухові галюцинації, що загрожує розладом розуму.

8. Mycobacterium tuberculosis — туберкульоз

Близько чверті населення нашої планети страждає від латентної форми туберкульозу. Як тільки імунна система ослабне, інфекція дасть про себе знати. Оскільки паличка Коха легко передається повітряно-крапельним шляхом, обов’язково раз на рік проходьте флюорографію.

9. Streptococcus — стрептокок

Ще одна бактерія, відома множинними випадками менінгіту, гнійних запалень, пневмонії і не тільки. Якщо звернутися за медичною допомогою відразу при прояві перших ознак зараження — сильний жар, біль у тілі, набряк кінцівок, то наслідки хвороби можна зупинити, хоча навіть при цьому смертність від стрептокока становить близько 30%.

Популярне

Подібні новини