Кліщовий бореліоз є одним з найсерйозніших захворювань, що передаються іксодовими кліщами, поширеними в Україні. Раніше ми вже писали про те, як виглядає висип від заразного паразита, а з сьогоднішньої статті ви дізнаєтеся, які симптоми хвороби Лайма (інша назва бореліозу) ні в якому разі не можна ігнорувати. Це дуже важливо, оскільки в самому початку наслідків недуги можна успішно усунути, проте виявити її вкрай складно.
1. Поява шкірного висипу
Це чи не найголовніша ознака, за якою можна зрозуміти, що вас вкусив заражений кліщ. Протягом перших днів після укусу в місці ураження з’являється мігруюча еритема — так називається специфічна реакція на шкірі навколо області присмоктування паразита. Вона схожа на мішень, що поступово збільшується в діаметрі.
В основному еритема проявляється в укушених місці, при цьому у деяких хворих вона то виникає, то зникає і на інших ділянках тіла.
2. Нездужання, характерне для грипу
Спочатку захворювання дає про себе знати неспецифічними симптомами, що нагадують зараження грипом чи ГРВІ — підвищення температури, озноб, головний біль, слабкість і ломота в м’язах. Саме тому, якщо ви недавно гуляли на природі і підозрюєте, що могли зустрітися з паразитом, а через тиждень-два виявили у себе застуду — терміново покажіться лікареві.
3. Аритмія
Ця ознака хвороби Лайма від традиційного порушення роботи серцевого м’яза відрізняється тим, що триває вона від кількох днів до кількох тижнів, після чого проходить сама по собі.
4. Неврологічні симптоми
У разі відсутності належної терапії протягом перших тижнів, місяців і навіть років після інфікування можуть розвинутися тимчасові паралічі однієї половини обличчя, порушення рухових функцій, менінгіт. Можуть спостерігатися пульсуючий головний біль, світлобоязнь, слабкість.
5. Болі в суглобах
Вони дадуть про себе знати, якщо лікування бореліозу не розпочалося вчасно. Найчастіше пацієнти скаржаться на болі в колінах, а в цілому артрит як ускладнення розвивається в 60% випадках. Напади таких болів супроводжуються втомою, підвищенням температури тіла і почуттям загального нездужання.