Найнебезпечніші кліщові інфекції, що передаються з укусом кліща разом з хворобою Лайма

Через укус кліща одночасно з хворобою Лайма можна заразитися іншими супутніми інфекціями. Всі вони несуть серйозну загрозу не тільки здоров'ю, але й життю людини.

В укусі кліща мало приємного, однак куди більше насторожує небезпекА зустрічі з паразитом через те, які серйозні інфекції він переносить. Однією з найпоширеніших в Україні вважається хвороба Лайма, вона ж бореліоз. Як виглядає висип від заразного кліща і як виявити у себе недугу ми вже писали раніше, а сьогодні ми розповімо про кліщові коінфекції та їх симптоми.

Що таке коінфекції

Для початку варто відзначити, що кліщі є переносниками цілого букета збудників різних захворювань, причому всі вони небезпечні для здоров’я і життя людини. Близько 80% укушених інфікованим паразитом відразу ж заражаються не однією, а двома і більше хворобами — коінфекціями.

Більшість пацієнтів, які лікуються від бореліозу, не лікуються від інших кліщових інфекцій. В результаті вони поширюються по організму, руйнуючи клітини і посилюючи симптоми хвороби Лайма. Про них ми нижче і поговоримо.

Іксодовий кліщ

Мікоплазма пневмонії

Спочатку хворий страждає від сильних нападів сухого кашлю, що поступово переходить у вологий з відхаркуванням слизу та гною. Супроводжуватися все це може головним болем, фарингітом, висипаннями кропив’янки, еритеми. Також насторожити повинні діарея, нудота і блювота, больові відчуття в ліктьових і колінних суглобах.

Відсутність лікування може призвести до менінгіту, запалення спинного або головного мозку, ураження нервів, серцевої аритмії. Навіть на цьому все не закінчується — мікоплазма не оминає і сечовидільну систему, викликаючи проблеми з нирками.

Бартонела

При зараженні бартонелою погіршується самопочуття, з’являються болі в кістках, м’язах і суглобах, вранці болять стопи, нерідкі головні болі та дискомфорт в очах. Рідко, але буває також посилення і зникнення больових відчуттів в животі протягом декількох днів.

Часто починається лихоманка, блідне і в той же час сильно червоніе обличчя. Через втрату апетиту і нудоти пацієнти худнуть, можуть втрачати свідомість. Виникає безпричинна тривожність, безсоння, дратівливість.

Серед інших поширених симптомів варто відзначити печіння, поколювання або хворобливість шкіри, висипання у вигляді червоних або синіх смужок, що нагадують подряпини та розтяжки. Збільшуються лімфовузли, погіршується зір, підвищується чутливість до світла і звуків.

Бабезія

Проявляється стомлюваністю, ломотою в тілі, сильним головним болем і болем у суглобах, перепадами настрою. Іноді спостерігається задишка, нудота, підвищена пітливість. У вкрай малого відсотка заражених ніяких ознак бабезії може і не бути.

Анаплазма

Дуже часто протікає безсимптомно. Насторожити повинні нездужання, лихоманка, озноб, болі в животі, блювота, больові відчуття у м’язах, серйозне підвищення температури. Може з’явитися кашель і висипання, хронічна втома.

В цілому симптоми нагадують вірус грипу, а відсутність лікування загрожує нирковою недостатністю, сепсисом (зараженням крові), запаленням серцевого м’яза і навіть летальним результатом.

Єрсиніоз

Зазвичай починається з болю в животі, оскільки бактерії єрсинії виробляють токсини, що викликають харчові отруєння. Якщо є ознаки апендициту або хвороби Крона, значить інфекція дісталася до лімфовузлів кишечника. Розширення запального процесу небезпечно сепсисом.

Хламідія пневмонії

Вражає бронхи, проявляється нежитем, фарингітом і синуситом, провокує утворення атеросклеротичних бляшок. Останнє часто не проходить безслідно для серцево-судинної системи, збільшуючи ризик розвитку серйозних захворювань серця і тромбозу. Небезпека такої пневмонії в безсимптомному перебігу.

Ріккетсія

Призводить до нездужання, ознобу, головного болю та підвищення температури. Нерідко зараження бактеріями ріккетсії супроводжується нудотою, блювотою, діареєю, відсутністю апетиту. Поширена поява висипань на руках і підошвах ніг. Більшість пацієнтів стикаються з порушенням опорно-рухового апарату у вигляді м’язових болів, печіння, поколювання й оніміння.

Всі перераховані інфекції можуть передаватися разом з укусом кліща, а якщо не почати лікування вчасно, від серйозних і тривалих ускладнень нікуди не дітися.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини